Element zrównoważonej instalacji wodnej

Certyfikacja ekologiczna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na polskim rynku. Uzyskanie pozytywnej oceny wymaga spełnienia wielu surowych warunków, dotyczących nie tylko zapotrzebowania na energię, lecz także oszczędnego zużycia surowców, w tym wody. Umożliwia to między innymi nowoczesna elektroniczna bateria SCHELL MODUS E z unikatowymi funkcjami oszczędzania wody.

Bateria umywalkowa na podczerwień SCHELL MODUS E Fot. SCHELL

Baterie na podczerwień w służbie środowisku

Armatura elektroniczna jest już obowiązującym standardem w budynkach publicznych na całym świecie ze względu na jej ekonomiczny charakter. Sam mechanizm uruchamiania na podczerwień pozwala na redukcję zużycia wody aż o 65% w porównaniu bateriami jednouchwytowymi, co przekłada się na odczuwalne oszczędności, zwłaszcza w intensywnie użytkowanych łazienkach publicznych. Armatura na podczerwień SCHELL MODUS E cechuje się ponadto niską objętością przepływu wody na poziomie 3 l/min przy ustawieniu fabrycznym. Wartość tę można dodatkowo obniżyć do minimalnej wartości 1,33 l/minutę, stosując specjalny perlator. Stanowi to dodatkowy atut podczas certyfikacji ekologicznej w systemach BREEAM czy LEED. Kolejną zaletą rozwiązania jest specjalny program antystagnacyjny, który dba o higienę i bezpieczeństwo użytkowania instalacji. Funkcja ta uruchamia przepływ po 24 godzinach od ostatniego użycia, zapobiegając rozmnażaniu się drobnoustrojów w stojącej wodzie. Bateria wykonana z wysokiej jakości stopu mosiądzu spełnia ponadto podwyższone wymagania związane z trwałością i bezawaryjnością działania. Przewidziano w niej nawet specjalne zabezpieczenie sensora podczerwieni przed blokadą spowodowaną np. celowym zaklejeniem. Pozwala to zapobiec ewentualnej awarii mechanizmu czy niekontrolowanemu wypływowi wody.

Ponadczasowy design i wszechstronność zastosowań

Baterie MODUS E zwracają uwagę atrakcyjnym wyglądem i praktycznymi funkcjami zapewniającymi higienę Fot. SCHELL

Bateria SCHELL MODUS E, katalogowa cena netto: 1193 zł

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.