FJORDD W ODCIENIACH SZAROŚCI I CZERNI

Polska marka łazienkowa Fjordd proponuje wanny i umywalki w autorskiej palecie Colours by Fjordd, która zainspirowana była światem skandynawskiej przyrody. Tym razem polski producent prezentuje własne wersje szarości i czerni.

COLOURS BY FJORDD

Vanad Wanad to pierwiastek bardzo rzadki w przyrodzie. Odkryty przez Skandynawów, swoją nazwę zawdzięcza staronordyckiej bogini Vanadis – tajemniczej, patronującej magii, zawsze kojarzonej z idealnym pięknem. Kolor Vanad to autorska wersja czerni i – podobnie jak jego mityczna patronka – jest niejednoznaczny i uwodzicielski. Slud Mieszankę śniegu z deszczem w języku norweskim określa się słowem „slud” – jest ona zimna i przybiera jasnoszary kolor. Najjaśniejsza i najchłodniejsza szarość z palety Fjordd została nazwana Slud i podobnie jak śnieg i woda, jest lekka i finezyjna.

Mjøsa Mjøsa jest największym i jednym z najgłębszych jezior Norwegii. Jego wody mienią się subtelnymi barwami granatu i zieleni, a gdy słońce zachodzi za chmurami, tafla nabiera grafitowej barwy. Do takiej właśnie ciemnej szarości dodano delikatną fioletową nutę, aby powstał kolor Mjosa.

 

KOLEKCJA FJORD

Wanna wolnostojąca Fjord nadaje się do zaaranżowania niebanalnej łazienki, co jednocześnie nie przeszkadza w tym, by model był wyjątkowo uniwersalny. Prosta linia krawędzi jednej ze ścianek sprawia, że wannę można zamontować także przy ścianie w łazience o standardowej wielkości. Ciekawa jest również możliwość zainstalowania tej wanny w oddaleniu od ściany – dynamiczna forma będzie wówczas najmocniejszym akcentem nadającym wnętrzu szczególny charakter.

Umywalka nablatowa Fjord przyciąga uwagę amorficznym kształtem. Wielu osobom będzie przypominać dzieło natury – kroplę wody, kamień lub muszlę – ale z pewnością wszystkich przekona do siebie wygodą podczas codziennego mycia rąk czy pielęgnacji twarzy. Montowany na blacie model można połączyć z dowolną armaturą sztorcową blatową lub ścienną.

KOLEKCJA BOLSTAD

Wanna BOLSTAD w nowoczesny sposób interpretuje klasyczny kształt wanny, znany od przeszło 100 lat. Kompaktowe gabaryty przy jednoczesnym zachowaniu ergonomii formy i wygody w użytkowaniu umożliwiają wkomponowanie jej także w przestrzeń małej łazienki.

Ta oryginalna w formie wanna wolnostojąca, ustawiona nawet w niewielkiej odległości od ściany, wprowadzi do łazienki lekkość i oddech. Jej ergonomicznie wyprofilowane i podwyższone oparcie daje poczucie komfortu podczas długich kąpieli.

Umywalka BOLSTAD jest dowodem na to, że dobry design opiera się na niuansach. Model ten ma charakterystyczne lekko uniesione boki – dzięki temu woda nie rozpryskuje się podczas codziennego mycia rąk czy pielęgnacji twarzy. Bolstad można zamontować na blacie lub na szafce umywalkowej.

KOLEKCJA SOGNE

Wanna SOGNE ma miękkie linie, kojarzące się z komfortem. Ta wolnostojąca wanna idealnie wpasowuje się w ponadczasowe wnętrze, wprowadza do niego poczucie harmonii i spokoju. Uniesione krawędzie powodują, że model ten otula ciało i pomaga odprężyć się po ciężkim dniu. Sogne jest idealna do kąpieli we dwoje. A przelew ukryty w bocznej ściance gwarantuje, że nie zalejemy łazienki.

Umywalki SOGNE są dostępne w dwóch rozmiarach. Ich formy harmonizują z kształtem wanny z kolekcji. Przeznaczone są do montażu na blacie, dzięki czemu ich instalacja okazuje się niezwykle łatwa. Dwa rozmiary pomagają w dopasowaniu Sogne zarówno do dużych, jak i małych łazienek.

KOLEKCJA SENJA

Wanna SENJA intryguje nieregularną formą, dzięki której staje się wyrazistym akcentem każdego wnętrza. Jej asymetria pozwala ponadto na wyjątkową̨ elastyczność we wkomponowaniu wanny w przestrzeń praktycznie każdej łazienki. Sprawdzi się jako wanna wolnostojąca, ale można ją też przysunąć blisko ściany i w ten sposób połączyć z klasycznie montowaną armaturą ścienną.

Umywalka SENJA w wersji nablatowej stanowi dopełnienie wanny z tej kolekcji. Ma nowoczesny dynamiczny kształt. Wielkość i forma misy sprawiają, że woda nie rozpryskuje się na boki, gdy myjemy dłonie i pielęgnujemy twarz.

UMYWALKA WOLNOSTOJĄCA LYSE

Umywalka wolnostojąca Lyse ma formę delikatnie zwężającego się ku dołowi walca. Idealnie owalny przekrój oraz wyważone proporcje czynią z niej niemal minimalistyczną rzeźbę. Ustawiona w nowocześnie zaaranżowanej łazience przyciągnie wzrok i podkreśli elegancję wyposażenia.