Gorące trendy w aranżacji łazienki – jak urządzić ją w 2021 roku?

Bez względu na to czy planujesz remont łazienki czy marzy Ci się tylko jej odświeżenie, warto wiedzieć jakie trendy przewidują znawcy na obecny rok. Przekonaj się, na jakie rozwiązania warto postawić i w co opłaca się zainwestować, aby design stał się ponadczasowy?

Dążenie do jedności z naturą

Najgorętszym trendem w aranżacji łazienki w 2021 roku będzie motto, aby dążyć do bliższego kontaktu z naturą. Ślady realizacji tego celu zobaczymy zatem nie tylko w kolorach na ścianach, jak butelkowa zieleń czy inne barwy ziemi, w dodatkach w postaci kwiatów lub mchu, ale przede wszystkim w materiale, z którego wykonane będą sprzęty łazienkowe, w tym wanna i brodzik. W 2021 roku serca wszystkich, którzy będą planowali reorganizację łazienki, podbiją minerały, a także ich odlewy, na podstawie których powstaje wyposażenie i armatura.

Naturalne materiały – najgorętszy trend roku

Skoro uwaga wszystkich w tym roku będzie skupiała się na naturze i dążeniu do połączenia się z nią, w łazience nie może zabraknąć materiałów takich jak drewno, które dodatkowo ociepli wnętrze i zadba o przytulną, relaksującą aurę. Tak zaaranżowana łazienka, której dewizą jest bliższy kontakt z naturą zapewni pełen relaks i wyciszenie. Wykorzystanie w łazience kamienia czy minerałów, a także ich odlewów w brodzikach z pewnością wpisze się w najgorętsze trendy 2021 roku.

Łatwe triki na modną łazienkę

O ile w ubiegłym roku stawiano mocno na minimalizm, o tyle w tym roku, w łazienkach królują dodatki nadające pomieszczeniu przytulności i naturalności. To bardzo dobra wiadomość! Dostosowanie bowiem obecnej łazienki do najnowszych trendów 2021 roku jest wyjątkowo proste. Wystarczy kilka dodatków, jak wiklinowe materiały, ciepłe, imitujące naturalne, światło lub jedna duża zmiana w postaci, choćby mineralnego brodzika, aby z łatwością wpisać się w nadchodzące trendy. Nie trzeba inwestować w gruntowny remont, aby uzyskać modną aranżację.

„W 2021 roku nie bójmy się zmian, żywych kolorów, naturalnych materiałów i dodatków, które nadadzą łazience prawdziwego, niepowtarzalnego charakteru. Pamiętajmy także, że każdy trend musimy przefiltrować przez własne upodobania i indywidualne potrzeby. Zachęcamy do szukania rozwiązań na lata, które będą jeszcze przez wiele sezonów wpisywały się w trendy – klasyka nigdy nie wyjdzie z mody, a dobrej jakości wanny i brodziki będą służyły z tą samą satysfakcją przez wiele, wiele lat.” – podkreśla Małgorzata Hulisz Kierownik Działu Marketingu SANPLAST SA.