Łazienka to miejsce, gdzie czystość jest szczególnie ważna. Często, aby utrzymać to pomieszczenie w dobrym stanie, trzeba włożyć wiele wysiłku. Sprawę może załatwić profesjonale rozwiązanie projektowe. Dowiedzmy się zatem jakie elementy wyposażenia łazienki sprawiają, że sprząta się ją sprawniej i szybciej.
Codziennie wiele czasu spędzamy na wykonywaniu obowiązków domowych. Szczególnie sprzątanie potrafi pochłonąć wiele godzin. Miejscem, które wymaga szczególnej uwagi jest łazienka, a jej czyszczenie nie należy do przyjemnych. Nowoczesne technologie pozwalają jednak na łatwiejsze utrzymanie tego pomieszczenia w czystości.
Kołnierze są passé…
… i nie chodzi tu o kwestie modowe. Kołnierze w miskach WC są trudno dostępne, przez co sprzyjają gromadzeniu się bakterii i osadu. Marka Koło w odpowiedzi na potrzeby klientów, stworzyła technologię Rimfree®, która jest całkowicie pozbawiona kołnierza. Jej wnętrze bardziej przypomina umywalkę czy bidet, niż znane nam dotychczas miski WC. W efekcie utrzymanie perfekcyjnie czystej muszli jest łatwe i nie wymaga poświęcania czasu na szczotkowanie zakamarków. Co więcej, można wreszcie zapomnieć o używaniu silnych detergentów – wystarczy przetarcie szmatką i delikatne środki czyszczące.
Odpływ ma znaczenie
Chyba każdy z nas miał kiedyś do czynienia z zatkanym odpływem prysznicowym. Jego czyszczenie jest szczególnie uciążliwe. Aby uniknąć problemów z osadzającymi się tam zanieczyszczeniami, warto sięgnąć po innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest Geberit CleanLine – odpływ liniowy, który łączy elegancki wygląd z prostotą instalacji odpływu do natrysku. Podczas sprzątania rynny wystarczy delikatnie przepłukać ją wodą. Jeśli chodzi o odpływ – zadbano o łatwy dostęp, dzięki czemu można go bez problemu wyczyścić. Poręczna pokrywa może być w prosty sposób zdjęta za pomocą przyssawki. Pod pokrywą umieszczany jest zintegrowany wkład grzebieniowy, który łatwo wyjąć i dokładnie umyć. W ten sposób zapobiegamy zatykaniu się odpływu oraz dbamy o dodatkową higienę.
Koniec z szorowaniem!
Nieestetyczne zacieki na umywalce czy męczące szorowanie prysznica szczotką potrafią skutecznie zniechęcić do sprzątania łazienki. Marka Koło postanowiła rozwiązać problem, tworząc innowacyjną powierzchnię Reflex Koło. Na tym materiale drobne krople wody łatwo łączą się w większe i szybko spływają wraz z brudem. Dzięki temu powstawanie zanieczyszczeń jest skutecznie ograniczane, a do pielęgnacji wystarczy zwykła gąbka. Technologia ma zastosowanie w ceramice łazienkowej oraz w przeszklonych kabinach prysznicowych.
Pełen komfort
Perfekcyjna łazienka to nie tylko nieskazitelnie czyste powierzchnie, ale również – przyjemny zapach. Jak zapewnić sobie i swoim gościom możliwość nieskrępowanego korzystania z toalety? Warto sięgnąć po Geberit Duofresh – moduł, który odciąga zanieczyszczone powietrze bezpośrednio z miski WC, a następnie przepuszcza je przez filtr ceramiczny, wtłaczając oczyszczone już powietrze z powrotem do łazienki. Dzięki niemu nieprzyjemne zapachy znikną, pozwalając w pełni komfortowo korzystać z WC.
Więcej informacji na www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).