Jak sprawnie urządzić mieszkanie w stanie deweloperskim – 3 sprawdzone porady

Przeprowadzka do nowego mieszkania może wydawać się prosta, ale kiedy myślimy o tym z szerszej perspektywy, urządzenie mieszkania w stanie deweloperskim wydaje się czasochłonnym zadaniem. Jaki kolor farby wybrać? Kupić sofę czy narożnik? Aby uniknąć przytłaczających pytań, mamy trzy sprawdzone porady, dzięki którym dekoracja przyszłego M stanie się prostym zadaniem. 

Zbierzmy inspiracje

Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad wizją projektu. Aby to zrobić, musimy mieć plan. Zacznijmy od zebrania inspiracji – zdjęć wnętrz, mebli, tekstur i materiałów, które nam się podobają. Zgrupujmy wszystko w folder lub zbierzmy je online. Do takich zadań przydatne są aplikacje takie jak Pinterest. Dzięki temu zachowamy spójną wizję przestrzeni.

Częstym błędem jest niespójne aranżowanie przestrzeni, to sprawia, że taki wystrój może szybko się znudzić, albo po prostu wydawać się zagracony – komentuje Emil Basta, z WPBM „Mój Dom” S.A.

 

Znajdźmy wspólne elementy

Gdy mamy już zebrane inspiracje, znajdźmy wspólne elementy łączące projekt w całość. Masz zamiłowanie do marmuru, minimalistycznych wzorów lub koloru niebieskiego? Określmy, które detale najbardziej definiują nasz styl i użyjmy ich jako podstawy planu projektu. Celem jest stworzenie spójnej bazy i stylu dla przestrzeni. 

 

Określmy swoje podstawowe potrzeby

Określmy swoje podstawowe potrzeby, aby ostatecznie projekt był nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale także praktyczny. Podczas szukania inspiracji mogą spodobać się nam małe stoliki kawowe lub designerskie półki na dekoracje – ale czy te meble będą praktyczne dla naszego stylu życia?

Przed wybraniem mebli warto zastanowić się nad pomieszczeniem, określić jego funkcje i przemyśleć, jak będziemy w nim funkcjonować. Pomyślmy o tym, jak spędzamy dzień. Jeżeli przykładowo lubimy grać w gry planszowe, warto zaopatrzyć się w regał z szufladą, który pomieści pudełka. A może przyszli domownicy preferują oglądać maratony filmowe? Wówczas warto zwrócić uwagę na podstawowe meble do stworzenia przestrzeni dla kinomanów – szafkę RTV, sofę z dodatkowymi pufami oraz mały stolik kawowy. Niech styl życia pokieruje planem dla danego pomieszczenia – mówi Emil Basta, specjalista ds. sprzedaży w WPBM „Mój Dom” S.A.