Jak urządzić otoczenie dużego prysznica?

Większość polskich łazienek jest mała. Dostępne w sklepach akcesoria to odzwierciedlają. CORAM DIY podpowiada, za pomocą jakich dodatków urządzić duży brodzik prysznicowy.

Wśród najnowszych trendów we wnętrzach przeważają duże kabiny prysznicowe. Niektóre zajmują wręcz połowę powierzchni sporej łazienki. Czasem są to kabiny typu walk-in, w których granica pomiędzy częścią kąpielową i pozostałymi jest zatarta. Katalog Coram Showers jest pełen takich propozycji, w których prysznic jest wydzielony jedynie za pomocą dyskretnej tafli szkła. Dobranie odpowiedniego otoczenia dla takiego brodzika prysznicowego może być jednak trudne.

Odpowiednia słuchawka prysznicowa

Większość dostępnych w sklepach zestawów słuchawek prysznicowych ma standardową wielkość, dostosowaną do zwykłych wanien i brodzików. Jeśli dobierzesz taką standardową słuchawkę do dużego prysznica, to:

bardzo trudno będzie nią swobodnie manewrować;

wizualnie „zniknie” w otoczeniu masywnych elementów i goście nie będą mogli jej znaleźć;

trudno będzie spłukać brodzik po prysznicu czy kąpieli za pomocą słuchawki na dość krótkim sznurze.

Dlatego wybierając taki prysznic, lepiej od razu zamówić dość dużą słuchawkę prysznicową i pozostałe akcesoria. Sporo pod tym względem ma do zaoferowania nowy katalog Tiger z modelami takimi jak Tiger Termini czy Tiger Tyne. Ten drugi ma dodatkową zaletę w postaci dwóch słuchawek – zamocowanej na stałe i tradycyjnej. To znacznie ułatwia kąpiel w dużej wannie czy brodziku.

Dodatkowo dużo miejsca na kąpiel pozwala zamontować akcesoria, o których właściciele małych łazienek mogą tylko pomarzyć. Przykładem jest kurtyna wodna lub duża, zamocowana u góry głowica prysznicowa, która daje efekt podobny do padającego deszczu.

Akcesoria do dużego prysznica

Przy dużym brodziku jest sporo miejsca na rozmaite akcesoria. Najlepiej, by były one zamocowane do ściany. W ten sposób nie trzeba ich będzie szukać.

Możesz więc dołączyć dozownik na szampon i mydło, np. Tiger Studio dostępny w dwóch różnych kolorach.

Do tego praktyczną półkę na kosmetyki Sealskin Brix.

W takim prysznicu warto zamontować też uchwyty Geesa – ułatwią złapanie równowagi na śliskim podłożu. Podobne są też dostępne w linii Tiger Libra.

Chromowane dodatki Tiger Boston to przykład dyskretnego sprzętu, który sprawdzi się w większości aranżacji.

Otoczenie dużego prysznica

Pomieszczenia z przepastnymi kabinami typu walk-in najczęściej są urządzone prosto i z dużą ilością szklanych przepierzeń. Aby nie zaburzać takiego klimatu, dodaj podobne meble łazienkowe. Sprawdzi się wysoka, wąska szafka z serii Tiger Studio. W pokrytej lustrem, długiej powierzchni można się przejrzeć. W środku znajdzie się miejsce na ręczniki czy inne drobiazgi, które nie muszą być stale na wierzchu.

O CORAM DIY

CORAM DIY jest częścią międzynarodowej Grupy Coram oferującej wyposażenie łazienek renomowanych producentów takich jak: TIGER, SEALSKIN, GEESA oraz CORAM SHOWERS. Asortyment CORAM DIY uzupełnia ceramika sanitarna włoskiej marki DISEGNO CERAMICA. Blisko 30-letnie doświadczenie handlowe i produkcyjne, znajomość rynku oraz różnorodny asortyment produktów sprawiają, że CORAM  DIY jest nie tylko atrakcyjnym dostawcą, ale także znakomitym partnerem w biznesie. Nasze produkty znajdują się w ofercie salonów łazienkowych, można je znaleźć na półkach renomowanych marketów budowlanych i na stronach wiodących sklepów internetowych. Reprezentujemy na polskim rynku aż siedem marek produkujących akcesoria oraz meble łazienkowe. Dzięki temu jesteśmy jedyną z największych firm w Polsce oferującą tak różnorodne produkty, które kompleksowo pomogą urządzić każdą łazienkę.