Jak wybrać podłogę do łazienki i kuchni?

Kuchnia, łazienka oraz pralnia to miejsca, które charakteryzuje podwyższona wilgotność. Dobór odpowiedniego pokrycia podłogowego w tych pomieszczeniach jest bardzo ważny ze względu na higienę, estetykę, funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowników. Optymalnym wyborem są wodoodporne, antypoślizgowe i wygodne w czyszczeniu biopodłogi PURLINE.

Biopodłogi to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Jak podkreśla Grzegorz Mazur, ekspert wineo: Biopodłogi PURLINE mają lekko elastyczną powierzchnię, która jest przyjemnie ciepła dla stóp oraz wytrzymała. Nie ma ryzyka powstania nieestetycznych pęknięć czy odprysków jak w przypadku płytek ceramicznych. Dopasowanie podłogi w łazience, kuchni oraz pralni do własnych preferencji umożliwia stworzenie praktycznych i estetycznych wnętrz, które  z powodzeniem przetrwają długoterminową eksploatację.

Serce domowego ogniska, czyli podłoga w kuchni

W kuchni codziennie są szykowane potrawy, a także występuje częsty kontakt z wodą, wilgocią i różnymi substancjami, takimi jak tłuszcze czy płyny spożywcze. To także często miejsce spotkań towarzyskich i spożywania posiłków. W związku z tym podłoga w kuchni powinna być nie tylko wyjątkowo wytrzymała, ale również odporna na wilgoć i łatwa do czyszczenia. Biopodłogi z kolekcji wineo 1000, jak np. wineo 1000 wood XL Calm Oak Mocca, są dedykowane do wymagających, kuchennych przestrzeni. Antypoślizgowa, odporna na zadrapania powierzchnia jest istotna dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas gotowania i manewrowania w kuchni, a mnogość dekorów pozwala stworzyć we wnętrzu unikalny klimat.

Dobór odpowiedniego pokrycia podłogowego w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności jest bardzo ważny ze względu na higienę, estetykę, funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowników. Fot. wineo

Łazienka: przytulne i bezpieczne SPA

Łazienka to pomieszczenie, gdzie wilgotność jest nieunikniona ze względu na obecność wody i pary. Podłoga w tym pomieszczeniu powinna być również antypoślizgowa, aby zminimalizować ryzyko upadków.  Dotychczas częstym wyborem przy urządzaniu łazienki były płytki ceramiczne. Nowoczesne biopodłogi PURLINE, np. z serii wineo 1200, doskonale nadają się do użytkowania w warunkach bardzo dużej wilgotności, a w przypadku zamoczenia ich powierzchnia nie staje się śliska. Przy tym mają niezwykły design, imitujący strukturę drewna lub kamienia, mówi Grzegorz Mazur. I dodaje: Teraz w łatwy sposób można tworzyć indywidualne aranżacje, przy jednoczesnej dbałości o bezpieczeństwo i higienę. Łatwość czyszczenia, wodoodporność i przyjemna w dotyku struktura biopodłóg znacząco zwiększa komfort użytkowania łazienki. Przykładem takiego rozwiązania może być biopodłoga wineo 1200 wood XL Let’s go Max, w formacie dużych desek o wyglądzie jasnego, naturalnego drewna.

Piękna pralnia, czyli przestrzeń gospodarcza w nowoczesnym stylu

Pralnia to miejsce, gdzie występuje kontakt z wodą, detergentami i wilgocią; zazwyczaj umieszczone są tutaj też sprzęty do prania, suszenia i prasowania ubrań. Podłoga w pralni powinna być odporna na zalania i uszkodzenia oraz przystosowana do bardzo intensywnego użytkowania. Biopodłogi wineo 1500, jak np. wineo 1500 fusion XL Bright One, są dedykowane zarówno dla prywatnych pralni, jak i dla pomieszczeń komercyjnych czy artystycznych pracowni. To pokrycie podłogowe w pełni przystosowane do przesuwania ciężkich sprzętów wyposażonych w podkładki filcowe oraz m.in. odporne na zaplamienia.

Ważne są też doskonałe właściwości akustyczne oraz wygoda montażu. Ponieważ biopodłogi są bardzo lekkie, można z powodzeniem układać je samodzielnie, bez użycia specjalistycznych narzędzi, dodaje Grzegorz Mazur. W ofercie marki wineo znajdują się aż 3 kolekcje doskonale przystosowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. To sposób, by urządzane wnętrza były nie tylko funkcjonalne, ale też wyjątkowo piękne.

Dodatkowe informacje o produktach marki wineo dostępne są na stronie internetowej: https://www.wineo-polska.pl/ Windmöller Polska Sp. z o.o. to polski oddział niemieckiego koncernu, będącego połączeniem Windmöller Flooring oraz WITEX – firmy z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji wysokogatunkowych podłóg, należącej do grona współwynalazców podłogi laminowanej. Obie firmy funkcjonują obecnie pod jedną, wspólną marką WINEO®, która gromadzi w sobie kompetencje i know-how obu producentów zdobywając uznanie wśród odbiorców na całym świecie.