Jak wykończyć ściany we wnętrzach?

Dekoracyjna cegła, farba, a może sztukateria? Domowe ściany można wykończyć na wiele sposobów. Marka Beckers prezentuje kilka aranżacyjnych pomysłów w tym zakresie, które pozwolą stworzyć modne, a przy tym całkowicie niebanalne wnętrza.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wykończenie ścian są kolorowe farby. Przez lata ściany w polskich domach malowano na spokojne, neutralne odcienie, w tym biel, beże czy delikatne szarości i cały czas mają one wielu zwolenników. Obecnie jednak coraz częściej sięgamy również po bardziej wyraziste, odważniejsze tonacje, dzięki którym wnętrze nabiera wyjątkowej głębi. Nowoczesne farby, takie jak Beckers, to jednak nie tylko piękne kolory, ale i wysoka funkcjonalność, która ułatwia codzienne użytkowanie ścian.

Czasy, kiedy boazeria kojarzyła się z niemodnym już PRL-owskim wystrojem poszły dawno w zapomnienie. Teraz drewniane deski na ścianie wracają do łask. Dzięki odpowiednim emaliom, jak np. Beckers Designer Universal, można je po prostu przemalować, dopasowując ich kolor nie tylko do reszty wystroju, ale przede wszystkim do własnego gustu.

Sztukateria na ścianie potrafi sprawić, że każde wnętrze zyska elegancki sznyt. Szczególnie gdy pomalowana zostanie na głębokie kolory, jak szmaragdowa zieleń Cleopatra. Całość wzbogacą złote dodatki w stylu glamour, welurowa kanapa czy mięsiste siedziska sprawiając, że wnętrze nabierze jeszcze bardziej wyrafinowanego wyglądu. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym mogą być też dekoracyjne, pionowe listwy. Uzyskana dzięki nim nieregularna struktura ścian w kolorze Labirynth z kolekcji Beckers Designer Collection stworzy niebanalny, trójwymiarowy efekt i będzie wyjątkowo oryginalną ozdobą przedpokoju.   

Wyłożona cegłą ściana to z kolei świetny pomysł, by nadać aranżacji nieco loftowy look. Jeżeli preferujemy inny niż tradycyjna czerwień kolor, z powodzeniem można ją przemalować. Kostka w odcieniu złamanej bieli Innocence z palety Beckers Designer Colour podkreśli prosty wystrój i czystość form, a urządzone w ten sposób wnętrze będzie urzekać dyskretną nowoczesnością.

Więcej pomysłów na wykończenie ścian znajduje się na stronie   www.beckers.pl.