Jaki kran zewnętrzny wybrać do nowoczesnego ogrodu?

Współczesne trendy w aranżacji ogrodów zmierzają w kierunku zapewnienia jak największego komfortu użytkowania przy minimalnej pracochłonności. Każdy element przestrzeni powinien być funkcjonalny, starannie przemyślany i przez lata cieszyć swoim atrakcyjnym wyglądem. W nowoczesne założenia ogrodowe idealnie wpisuje się mrozoodporny i zupełnie bezobsługowy zawór SCHELL POLAR II.

Zawór SCHELL POLAR II łączy minimalistyczny wygląd z niezawodnym mechanizmem
Fot. SCHELL

Modna przestrzeń ogrodowa musi sprzyjać odpoczynkowi, dlatego powinien w niej panować ład i umiar. Cechą wyróżniającą współczesne ogrody jest przede wszystkim minimalizm, który daje poczucie przestrzeni i porządku. Prosto wytyczone ścieżki, starannie przystrzyżone krzewy oraz murki oporowe porządkują przestrzeń, nadając jej harmonijny wygląd. Nowoczesne kompozycje ogrodowe są ponadto wzbogacane barwnymi akcentami nawiązującymi do ekologii i zdrowego stylu życia, w postaci kwietnych łąk, grządek warzywnych czy ziół. Komfort przebywania w ogrodzie ma zapewniać również jego funkcjonalne wyposażenie – oprócz ogrodowych mebli, miejsca na grill czy kącika zabaw nie może zabraknąć niezawodnego kranu ogrodowego. Odporny na ujemne temperatury zawór zewnętrzny SCHELL POLAR II łączy w sobie wyrafinowaną technologię z eleganckim, minimalistycznym wyglądem, który doskonale wpisuje się w modne trendy ogrodowe.

Wyrafinowany w każdym detalu

We współczesnych, minimalistycznych ogrodach nie ma miejsca na przypadkowość – każdy detal architektoniczny musi być starannie przemyślany i umiejętnie wkomponowany. Nieodłącznym elementem ogrodów w stylu nowoczesnym jest woda – wypływa z fontann o ciekawych, geometrycznych formach lub jest zbierana do zbiorników o prostej formie. Niezbędnym elementem tak zaprojektowanej przestrzeni jest umieszczanych na elewacji, praktyczny kran zewnętrzny, który umożliwia mycie rąk czy podlewanie stojących na tarasie ziół w donicach. Do nowoczesnych założeń tarasowych i ogrodowych nie pasują jednak tradycyjne zawory o czysto technicznym wyglądzie. Ponadto stosowane w nich elementy z tworzywa sztucznego mają tendencję do płowienia pod wpływem promieni UV, co może wyglądać mało estetycznie. Z myślą o starannie zaprojektowanych przydomowych przestrzeniach powstał trwały zawór SCHELL POLAR II, który został w całości wykonany z wysokiej jakości chromowanego mosiądzu. Lśniąca powierzchnia świetnie pasuje do popularnie stosowanych w stylu nowoczesnym mebli z technorattanu, szarych desek tarasowych czy betonowych elementów. Prosta wylewka z estetyczną rozetą prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie na tle białych i szarych elewacji. Najważniejszy w zaworze SCHELL jest jednak jego innowacyjny mechanizm, który gwarantuje jego wysoką odporność na ujemne temperatury. Dzięki temu znika konieczność przeprowadzania pracochłonnych zabiegów konserwacyjnych przed zimą.

Doskonale niezawodny

Armatura zewnętrzna SCHELL POLAR II stanowi idealny element wyposażenia nowoczesnych ogrodów, gdyż gwarantuje niezawodność i zupełną bezobsługowość. W odróżnieniu od tradycyjnych zaworów nie wymaga opróżniania instalacji z wody na zimę. Jej kluczowym elementem jest zawór napowietrzający, który aktywuje się w momencie zamknięcia dopływu wody. Dzięki automatycznemu napowietrzaniu woda jest usuwana z zewnętrznej części armatury po każdym użyciu. Oznacza to, że armatura może być użytkowana nawet przy wysokich mrozach. Mechanizm odwadniania kranu POLAR II i zawór napowietrzający są zlokalizowane w tylnej części korpusu umieszczanej w głębi ściany, dzięki czemu są chronione przed ujemnymi temperaturami. Jego działania nie zaburzają także zewnętrzne zanieczyszczenia, takie jak np. liście, kurz czy pyłki. Niezawodność i szczelność rozwiązania gwarantuje trwała uszczelka typu O-ring wykonana z wysokiej jakości materiału, który nadaje się do wody pitnej zgodnie z rygorystycznymi europejskimi normami. Zawór wykonany z wysokiej jakości materiałów działa bezawaryjnie przez wiele lat. Obudowa SCHELL POLAR II jest w całości zabezpieczona przed korozją, dzięki czemu zachowuje swój atrakcyjny wygląd. Rozwiązanie dostępne w dwóch wersjach montażowych można bardzo łatwo zainstalować w dowolnym momencie zarówno w budynkach nowych, jak i remontowanych.

Więcej informacji na stronie: www.schell.eu


Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.