Katalog Inspiracji TDA’22

Piękno natury i krajobrazu, poszanowanie dla lokalnych tradycji i ekologiczne rozwiązania, które zachwycają funkcjonalnością – w 2022 roku do konkursu Tubądzin Design Awards zgłoszono setki projektów ze 104 krajów. Najciekawsze z nich prezentujemy w Katalogu Inspiracji TDA’22.

Tubądzin Design Awards to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla architektów i projektantów. Udział w nim otwiera drzwi do międzynarodowej kariery w branży. Uczestnicy zgłaszali swoje prace w kilku kategoriach. Nadesłali nieszablonowe projekty pełne nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych. Jury stanęło przed niełatwym wyborem spośród projektów pełnych nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych. Najciekawsze prace ze wszystkich kategorii znalazły się w Katalogu Inspiracji TDA’22. Projekty przedstawiają niezwykle intrygujące interpretacje każdej kategorii. Uczestnicy wykazali się nie tylko ogromnym profesjonalizmem, ale również artyzmem i proekologicznym podejściem.

W kategorii Young Power liczy się nowoczesne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Innowacyjność, zabawa konstrukcją oraz niespotykane inspiracje – to projekty kreujące zupełnie nowe trendy i konwencje, które staną się przyszłością. Zwycięzcy podzielili się najbardziej nietypowymi pomysłami i rozwiązaniami.

Komfort codziennego funkcjonowania, łączący piękno oraz nowoczesne rozwiązania – oto cel, który przyświecał uczestnikom kategorii Everyday Design. Wnętrza powinny zadbać o odpoczynek, wygodę pracy, ale także stać się miejscem żywych interakcji. Harmonijne przestrzenie motywują i pozwalają się zrelaksować, są także blisko kojącej natury.

Kategoria Unlimited Architecture zapewnia niekończące się możliwości interpretacji sztuki projektowania. Nie ma w niej miejsca na ograniczenia. W tej przestrzeni twórcy mogą realizować najbardziej nietuzinkowe wizje o ogromnej wartości nie tylko użytkowej, ale także artystycznej.

CultureFORM to kategoria specjalna konkursu Tubądzin Design Awards, która daje projektantom możliwość odniesienia się w swoich pracach do dziedzictwa kulturowego i historycznego. Ich zadaniem jest zaprojektowanie przestrzeni uwzględniających wyjątkowe aspekty otoczenia, które wiążą się z kolorytem lokalnym danego regionu świata.

W tej edycji konkursu architekci i projektanci mieli okazję zaprojektować toalety Teatru Wielkiego Opery Narodowej. W katalogu także można zobaczyć intrygujące i oryginalne propozycje, pokazujące jak różnorodne mogą być sposoby interpretacji tej samej przestrzeni.

Katalog w wersji elektronicznej można pobrać ze strony Tubądzin Design Community. Wystarczy bezpłatnie zarejestrować się w serwisie klikając w ten link

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.