Kilka pomysłów na aranżacje łazienki

Właśnie jesteś na etapie remontu łazienki i zastanawiasz się, jak w ciekawy sposób zaaranżować wnętrze? Podpowiemy Ci, o czym należy pamiętać oraz, jak dobrać kolorystykę, aby pasowała do elementów wyposażenia łazienki – na przykład do grzejnika! Szczególnie pomocne mogą okazać się rady od eksperta marki Luxrad.

Najważniejsze wyposażenie

W każdej łazience bez wątpienia musi się znaleźć miejsce na podstawowe wyposażenie tj.: umywalkę, toaletę, pralkę, grzejnik, oświetlenie oraz kabinę prysznicową bądź wannę – jeżeli nasza łazienka jest mniejszych rozmiarów i ograniczają ją skosy – wannę możemy ustawić tuż pod nimi, przy oknie. O ile grzejnik można zamontować na ścianie i nie zajmie nam zbyt wiele miejsca, to pomiędzy pozostałymi urządzeniami powinniśmy zachować odpowiednie odległości, aby korzystanie z nich nie było dla nas kłopotliwe. Optymalna powierzchnia dla toalety to 80 x 85 cm, przed wanną powinniśmy mieć przynajmniej 70 x 100 cm pustej przestrzeni, a przed umywalką – 60 x 90 cm.

Kolorystyka

Kwestia doboru kolorów jest dość indywidualna, związana z preferencjami domowników. Zależy od tego, czy wolimy jasne, czy raczej ciemne wnętrza, ale jest też ważna w kontekście spójnej aranżacji całego mieszkania. Są pewne zestawienia kolorystyczne, które pasują do siebie mniej lub bardziej. Dobrym wyborem jest połączenie bieli z drewnianymi akcentami. Wtedy „surowość” koloru białego zostanie ocieplona przez drewno, tworząc kontrast przyjemny dla oka.

Jeżeli marzy nam się nieco odważniejsza kolorystyka, ale nie chcemy malować całej łazienki np. na niebiesko, możemy pokusić się np. o grzejnik w tym kolorze. Marka Luxrad oferuje szeroką gamę kolorów w różnych odcieniach. „Paleta RAL oraz oferowane przez nas kolory specjalne pozwalają na dobór odpowiedniej kolorystyki grzejnika, który doskonale wkomponuje się w aranżację łazienki. Aktualnie wybór jest niemal nieograniczony. Do niebieskiego grzejnika można dobrać umywalkę w tym samym kolorze. Wtedy dwa elementy wyposażenia będą tworzyły spójną koncepcję, a zarazem w oryginalny sposób zaaranżują wnętrze” – podpowiada Tomasz Zalewski, ekspert marki Luxrad.

Dodatki

Ostatnią, najprzyjemniejszą częścią każdego remontu jest wybór dodatków i rzeczy mniej niezbędnych, ale za to szczególnie ważnych dla ogólnego wyglądu wnętrza. Wzbogaceniem naszej łazienki mogą być takie detale jak świeczki, rośliny, koszyczki na kosmetyki czy przybory toaletowe. Jeżeli nie mamy miejsca na dodatkową szafkę wolnostojącą, możemy dobudować półkę np. pod zlewem. W przypadku małych łazienek dobry rozwiązaniem mogą być również wieszaki, które montuje się na grzejniku.

Urządzanie łazienki może być kłopotliwe, jeżeli nie mamy wizji na to, jak powinna ona wyglądać. Z pomocą przychodzą projektanci, którzy chętnie zaprojektują nasze wnętrza. Jeżeli jednak sami chcemy wykazać się inwencją, nie zapominajmy o zaplanowaniu miejsca na podstawowe wyposażenie oraz wybór ulubionych, ale także pasujących do siebie kolorów.

_________

Luxrad to lider wśród producentów grzejników dekoracyjnych i łazienkowych w Polsce. Marka powstała w 2007 roku. Od początku istnienia cała produkcja odbywa się w Polsce. Luxrad tworzy najwyższej jakości produkty wzgodzieznowoczesnym designem, ergonomią ibezpieczeństwem. Jest pierwszym Polskim producentem, który wykorzystał szkło w produkcji grzejników oraz opatentował technologie Wulkan. Firma posiada najszerszy asortyment oraz daje możliwość wykonania grzejnika na specjalne zamówienie.

www.luxrad.com