Klasyczne black&white we wnętrzach

Połączenie bieli z czernią to już klasyczne rozwiązanie w aranżacyjne, które sprawdzi się szczególnie we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym charakterze.  I choć obecnie rosnącą popularnością cieszą się ciepłe tonacje, a szczególnie beże, to  duet black&white nie odchodzi w zapomnienie i nadal jest chętnie wykorzystywany przez projektantów.

Najczęstszym połączeniem black&white we wnętrzach są duże białe powierzchnie z czernią zastosowaną w meblach i dodatkach. Biel zwykle dominuje w pomieszczeniu, rozjaśniając je i optycznie powiększając przestrzeń, a czarne elementy wyposażenia, dzięki jasnej scenerii mają możliwość wybicia się na pierwszy plan. Przykładem może być prosta w formie komoda, która pomalowana emalią Beckers Designer Universal w odcieniu Black, skupia na sobie uwagę i nadaje aranżacji zdecydowany wyraz.

Czarne dodatki kolorystyczne wcale nie muszą być okazałe, by wnętrze nabrało charakteru, szczególnie gdy spokojne tło pozwala lepiej je wyeksponować. Smukły, metalowy regał oraz kratka dekoracyjna w kolorze Black z łatwością odznaczają się na tle białych ścian pomalowanych farbą Beckers Designer Kitchen&Bathroom. Odcięcie od surowości w stylizacji zapewniają wykonane z drewna meble, tkaniny, ale także liczne dekoracje florystyczne, które nadają wnętrzu przytulność i wprowadzają do domu ciepłą aurę.

Gdy dominującym kolorem w tym duecie jest czerń, powstaje niezwykle efektowna i odważna aranżacja. Czarne szafki pomalowane emalią Beckers skontrastowane z białymi płytkami wyznaczają elegancki, nowoczesny charakter kuchni. Mocne kontrasty warto zbalansować wprowadzając w dodatkach odcienie naturalnego drewna, które jednocześnie nieco ocieplą wnętrze.

Więcej pomysłów na aranżację ponadczasowych, także w kolorach black&white, znajduje się na stronie www.beckers.pl/inspiracje.