KLEJENIE I USZCZELNIANIE W POMIESZCZENIACH WILGOTNYCH

Wilgoć w łazience i kuchni jest naturalnym zjawiskiem, może jednak generować uciążliwe problemy, takie jak pojawienie się nalotów pleśni. Zastosowanie odpowiednich klejów-uszczelniaczy podczas prac wykończeniowych w tych pomieszczeniach pozwoli nam uniknąć kosztownych błędów.

Aranżacja kuchni czy łazienki nie należy do łatwych zadań, ponadto jest inwestycją na długie lata, co oznacza, że najczęściej wiąże się z niemałymi nakładami finansowymi. Nawet jeśli nie planujemy generalnego remontu, a jedynie samodzielne prace wykończeniowe czy drobne naprawy – pewne kwestie w żadnym wypadku nie powinny umknąć naszej uwadze. Przede wszystkim musimy wziąć w rachubę specyficzne warunki, jakie panują w tych pomieszczeniach. Mowa oczywiście o podwyższonym stopniu wilgotności, ponieważ wiele czynności wykonywanych w łazience i kuchni zakłada użycie wody.

Podczas mocowania różnego rodzaju elementów wyposażenia w pomieszczeniach wilgotnych doskonale sprawdzi się nowoczesny klej montażowy Fix ALL Flexi marki Soudal, który wykazuje wysoką odporność na działanie wody, grzybów i pleśni. Odznacza się on również trwałą elastycznością, ma bardzo dobrą przyczepność do praktycznie wszystkich podłoży oraz jest niewrażliwy na wiele chemikaliów. Zastosowanie tego nowoczesnego kleju pozwala na szybką realizację prac montażowych, i to bez konieczności wiercenia otworów w ścianie. Z pomocą Fix ALL

Flexi bez problemu zamocujemy różne akcesoria łazienkowe i kuchenne, w tym wieszaki na ręczniki, pojemnik na mydło i uchwyty na kubki.

W przypadku ciężkich przedmiotów, m.in. luster i półek na przybory toaletowe, zaleca się wykorzystanie kleju Fix ALL High Tack – jest on ekstremalnie wytrzymały i nie wymaga unieruchomienia  klejonego przedmiotu do czasu utwardzenia spoiny. Z kolei do montażu elementów ze szkła i innych materiałów przezroczystych najlepiej użyć kleju Fix ALL Crystal, który charakteryzuje się całkowicie przejrzystą spoiną.

Zarówno Fix ALL Flexi, jaki i Fix ALL High Tack oraz Fix ALL Crystal łączą w sobie zalety kleju montażowego i uszczelniacza. Możemy je zatem z powodzeniem zastosować do trwałego wypełnienia szczelin wokół wanny, umywalki, brodzika prysznicowego, zlewu czy blatu kuchennego, zyskując gwarancję wysokiego standardu higienicznego w pomieszczeniu. Tak szeroki zakres zastosowań sprawia, że kleje-uszczelniacze Fix ALL firmy Soudal są rozwiązaniem nie tylko bardzo skutecznym, ale również wyjątkowo ekonomicznym.