Lato w ogrodzie: jakie prace należy podjąć i jak sprawdzi się w nich sprzęt akumulatorowy STIGA?

Koniec czerwca to początek astronomicznego i kalendarzowego lata. Natura jest w szczycie swojego rozkwitu, a nasze ogrody cieszą oko intensywną zielenią trawników i krzewów, ferią kolorów na rabatach i dojrzewającymi plonami na grządkach. By jednak zachwycały one przez cały sezon, potrzebne są regularne prace ogrodnicze. Czemu warto poświęcić czas w nadchodzących miesiącach oraz przede wszystkim jak sobie wykonanie tych zadań ułatwić? Odpowiedzi dostarcza STIGA, producent nowoczesnego sprzętu ogrodniczego.

Każdy ogród jest inny – zależnie od jego rozmiaru, upodobań właścicieli, czy ich stylu życia, ta przestrzeń jest ukształtowana w różny sposób. W większości znajdziemy jednak trawnik, krzewy, drzewka owocowe i warzywnik. Różnorodność roślin i sposobów, w jakie należy o nie dbać, może przytłaczać, szczególnie początkujących pasjonatów ogrodnictwa. Lato to okres intensywnego wzrostu, kwitnienia i owocowania większości gatunków – jak zatem dbać o swoją przydomową zieleń w tym czasie? Na pewno niezależnie od zadania pomocny będzie niezawodny sprzęt, taki, jak oferuje marka STIGA.

Trawnik na medal

Zielony, soczysty i równo przystrzyżony trawnik to niewątpliwie powód do dumy. By jednak przez cały sezon zachwycał swoją kondycją, trzeba włożyć wiele pracy w utrzymanie go w takim stanie. Trawę należy regularnie podlewać i kosić, pamiętając jednocześnie, by w okresie suszy nie ścinać jej zbyt nisko. Jak dobrać odpowiedni poziom koszenia? Przykładowo kosiarka Collector 136 od STIGA posiada sześciostopniową regulację, którą łatwo wykonuje się za pomogą wygodnej dźwigni. Można zatem bez problemu dostosować wysokość trawy do swoich potrzeb i aktualnych warunków. Dodatkowo, ze względu na zasilanie akumulatorowe, pozwoli dotrzeć w każdy zakamarek ogrodu, bez ciągnących się kabli czy hałasu i spalin.

Jeśli brak Ci czasu na regularne strzyżenie trawy, postaw na rozwiązanie technologiczne, które pozwoli na uzyskanie efektu murawy boiska w ogrodzie bez nakładu pracy. Nowoczesne roboty koszące, jak Autoclip 528 S od STIGA, wykonują automatycznie zadania, których normlanie musielibyśmy podjąć się sami. Działają zgodnie z wyznaczonym harmonogramem i dają gwarancję zawsze perfekcyjnego trawnika, który strzyżony jest kilka razy w tygodniu co dosłownie kilka mm. Obsługa robotów jest bardzo wygodna – poprzez intuicyjną aplikację mobilną można zaprogramować urządzenie, które następnie działa zgodnie z ustawieniami. Każde koszenie to również naturalne nawożenie – robot koszący nie zbiera ścinków trawy, tylko zostawia je na trawniku – rozkładając się, zapewniają dodatkowe wzmocnienie substancjami odżywczymi. Właściciel robota zyskuje zatem nie tylko czas, który poświęciłby na koszenie trawy, ale także perfekcyjny zielony dywan.

Zadbane krzewy i drzewa

W czasie prac w ogrodzie nie należy zapominać o regularnym odchwaszczaniu rabat czy roślin ozdobnych, warto także nawozić je preparatami dedykowanymi dla danych odmian. Niektóre krzewy warto także przyciąć – choćby w celu nadania im pożądanego przez nas kształtu. Jak poradzić sobie z wysokimi okazami? Odpowiedzią są narzędzia ogrodnicze na wysięgniku, jak zestaw składający się z podkrzesywarki i sekatora SMT 500 AE od STIGA. Pozwala on na pracę na wysokości ponad 4 metrów – możemy zatem dotrzeć do długich pędów wymagających ścięcia.

By zadbać o mniejsze rośliny najlepiej wybrać niewielkie narzędzia ręczne, jak sekator akumulatorowy SHT 100 AE od STIGA. Pozwoli on także na swobodne kształtowanie krzewów bukszpanu, ligustru czy trzmieliny.

Jeśli chcesz zapobiec przerastaniu trawnika przy obrzeżach rabat i zależy Ci na zachowaniu ich równego wyglądu, użyj do tego podcinarki, która świetnie poradzi sobie z niepożądanymi kępami. Dodatkowo model SGT 100 AE od STIGA zasilany akumulatorowo zabierzesz ze są nawet w najdalszy zakątek ogrodu, gdzie będziesz mógł swobodnie operować urządzeniem – lekkim i łatwym w obsłudze.

Praca łatwiejsza niż może się wydawać

Nie każdy ma czas, by spędzać wiele godzin na wykonywaniu zadań w ogrodzie – choć to zajęcie satysfakcjonujące i relaksujące, może być bardzo angażujące. Szczególnie, jeśli wykonywane jest przy użyciu nieefektywnych sprzętów. Tu warto postawić na jakość – taką, jaką znajdziemy w sprzętach akumulatorowych STIGA. Oparte są one na opatentowanej technologii E-POWER i dostępne w trzech seriach urządzeń (ESSENTIAL, EXPERIENCE, EXPERT). Niezwykle trwałe i wydajne, sprawdzą się u każdego, kto marzy o pięknym ogrodzie: bez hałasu, bez zapachu spalin, bez kabli i bez skomplikowanych zadań konserwacyjnych. Nie tylko latem, ale przez cały rok.

______________________________________________________________________________________________________

STIGA to globalna marka najwyższej jakości nowoczesnych urządzeń ogrodniczych o szwedzkich korzeniach i ponad stuletniej tradycji, obecna w 70 krajach na świecie. Nasze urządzenia wyróżnia wytrzymałość i komfort użytkowania, które pozwalają na osiąganie wymarzonych rezultatów każdemu pasjonatowi ogrodnictwa – zarówno zupełnie początkującemu, jak i najbardziej zaawansowanemu. Naszym celem jest maksymalne ułatwienie użytkownikom wykonywania wszelkich założonych prac, by przynosiły im one satysfakcję, radość i oczekiwane efekty. Rozwijamy się odpowiedzialnie i dzięki nowoczesnej technice dążymy do minimalizacji negatywnego wpływu naszych urządzeń na otoczenie, tak by ogród tworzony przy użyciu urządzeń STIGA był pięknym, zadbanym i zdrowym miejscem, w którym spędzanie czasu z bliskimi będzie czystą przyjemnością.

Więcej informacji o firmie STIGA na www.stiga.pl.