Moc detalu – oryginalne przyciski spłukujące, które nadadzą charakter łazience

Tak jak biżuteria potrafi podkreślić „look” stylizacji, tak elementy wyposażenia mogą wydobyć urok każdej aranżacji. Dotyczy to także łazienek – pomieszczeń, co do których chcemy, by prezentowały się ponadczasowo i oryginalnie przez długi czas. W tym kontekście istotna jest także spójność – ze stylem wnętrza i w ramach poszczególnych rozwiązań – a tę możemy osiągnąć m.in. dobierając odpowiedni przycisk spłukujący.

Przyciski spłukujące dają nieograniczone możliwości w kreowaniu charakteru łazienki. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak stal, szkło, tworzywo, a nawet beton, marmur czy drewno. Występują także w różnych wariantach, jeśli chodzi o aktywację spłukiwania, np. uruchamianie manualne lub elektroniczne. Dostępność rozwiązań pozwala dopasować przycisk do aranżacji i pozostałych jej elementów. Dziś przyglądamy się modelom, które – dzięki oryginalnemu wykończeniu – same w sobie stanowią ozdobę wnętrza.

Fot. TECE

Czas płynie

Odwaga to często klucz otwierający drzwi do niebanalnych wnętrz. Przy projektowaniu trzeba jednak zachować pewne granice i ostrożność, by nie dopuścić do przesytu. Wiedzą o tym architekci, którzy podkreślają, że rozwiązanie leży w detalach. Przykładem jest TECEsquare w wariancie rdzawa stal. Ten unikalny przycisk pozwala nadać aranżacji unikalny klimat. I choć rdza do niedawna kojarzona była z przemijaniem, wiekowością, zużyciem, teraz zmieniła swoje znaczenie, reprezentując urok naturalnych procesów. Dlatego w ostatnim czasie na popularności zyskują elementy wyposażenia i powierzchnie, które swoim wyglądem odwzorowują wiekowe i zniszczone struktury, a efekt korozji to jeden z najoryginalniejszych sposobów na nadanie wnętrzu osobowości.

Fot. TECE
Fot. TECE

Przycisk TECEsquare rdzawa stal sprawdzi się w łazienkach urządzonych zarówno w stylu loftowym, jak i nowoczesnym, który cechuje się dużym eklektyzmem. Pozwoli także wprowadzić nieco surowości do przytulnych, utrzymanych w ciepłych tonacjach aranżacji. Jego naturalny urok tkwi w efekcie skorodowanych stalowych pigmentów. Dzięki temu, że jest wytwarzany ręcznie – we współpracy marki TECE z lakiernią Lehner – zyskuje on swój indywidualny, niepowtarzalny charakter. Z kolei specjalne procesy gwarantują trwałość, odporność na wilgoć i łatwość utrzymania w czystości.

Moda na metal

Wykonane z metalu elementy wyposażenia to silny trend w aranżacji łazienek. Materiał ten, kojarzony głównie dotychczas ze stalą, ukazał swe nowe oblicza, oferując nieodkryty potencjał w projektowaniu pomieszczeń sanitarnych. Warto go odkryć z przyciskami do WC TECEsolid. Grafit, nikiel, mosiądz, brąz – każdy z nich zachwyca trwałością, strukturalnym wykończeniem oraz ponadczasowym designem. Ich urok tkwi w minimalistycznej formie, klasycznych, prostych liniach oraz solidnym wykonaniu, dzięki czemu wpisuje się zarówno w projekty obiektów publicznych, jak i wyrafinowanych prywatnych pomieszczeń sanitarnych.

Fot. TECE
Fot. TECE
Fot. TECE
Fot. TECE

Metal może stanowić dominantę w pomieszczeniu, nadawać i podkreślać unikalny charakter wnętrza. Dzięki bogactwu i różnorodności wariantów wpisze się w wiele aranżacji łazienek – zarówno urządzonych minimalistycznie, nowocześnie, jak i w stylu industrialnym czy glamour. Grafit i nikiel – o linearnej fakturze – oraz mosiądz i brąz – z diamentowym szlifem – wprowadzają do aranżacji łazienki urok metalowych, szlachetnych powierzchni. Dzięki nowym wariantom architekci mają do dyspozycji większy wachlarz rozwiązań i wykończeń, które idealnie wpisują się w styl łazienki.

Wyjątkowe z natury

Moda na inspirowane przyrodą łazienki nie przemija. Barwy ziemi, naturalne materiały, botaniczne wzory pozwalają wykreować sprzyjający relaksacji klimat. Odpowiedzią na tę potrzebę bliskości są przyciski spłukujące do WC TECEloop. Inspirowane i wykonane z naturalnych materiałów, pozwalają zwiększyć komfort użytkowania łazienki i wprowadzić do niej upragnione doznania. Modele dostępne są m.in. w wariancie beton, jasny dąb, marmur i kamień łupkowy.

Fot. TECE
Fot. TECE

Beton – niegdyś w ukryciu, dziś na pierwszym planie. Z dumą prezentuje się w łazienkach, urzeka minimalizmem i surowością. Sprawdzi się jako element wyposażenia łazienek urządzonych w stylu industrialnym oraz zachwyci fanów chłodnych aranżacji. Osoby, które na pierwszym planie stawiają przytulność, docenią z kolei przycisk TECEloop w wariancie jasny dąb. Drewno bowiem, jak żaden inny materiał, pozwala nadać naturalny charakter wnętrzu oraz sprawić, że staje się ono ciepłe i przyjemne dla zmysłów. Majestatyczny, a zarazem delikatny marmur zachwyca swoim pięknem i szlachetnością od pokoleń. Przycisk TECEloop w tym wykończeniu podkreśli unikalny, a zarazem szlachetny charakter łazienki. Kamień łupkowy intryguje z kolei surową elegancją i strukturą. Zafascynowani wielowymiarowością i tajemniczością kamienia, możemy odkryć jego prawdziwą naturę w nowoczesnym detalu.

System modułowy TECEloop pozwala na spersonalizowanie przycisku spłukującego i dopasowanie do indywidualnego gustu oraz stylu wykończenia łazienki. Dokonuje się tego poprzez dobór płytki i koloru przycisków. Dodatkowo przyciski mogą być montowane tradycyjnie, tj. natynkowo, a także w sposób zlicowany z powierzchnią ściany – za pomocą dodatkowej ramki.