Modne lamele i ryflowania we wnętrzach minimaluxe

Lamele – aranżacyjny hit ostatnich lat – do dziś cieszą się uznaniem w wystroju wnętrz. Smukłe, drewniane listewki z subtelnym wdziękiem zdobią domowe pomieszczenia, dodając im lekkości i uroku. Choć potrafią odnaleźć się w każdym stylu, szczególnie efektownie prezentują się w inspirowanych naturą aranżacjach w duchu minimaluxe. 

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na wykorzystanie lameli w aranżacji wnętrz jest udekorowanie nimi ściany. Zamontowane na całej jej wysokości drewniane listwy optycznie podwyższają pomieszczenie i z charakterystyczną dla siebie łagodnością wyznaczają wysmakowany klimat. Wykreowaną aurę elegancji z precyzją podtrzymają szare ściany pomalowane farbą Tikkurila Optiva oraz świecąca miękkim światłem wisząca lampa. Bez zbędnych dodatków powstanie wówczas stonowane, nienachalne, a jednocześnie wysublimowane wnętrze w modnym stylu quiet luxury.

Lamele pokrywające jedynie dolną część ściany posłużą z kolei za efektowną lamperię, stanowiąc dodatkowe zabezpieczenie powierzchni przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Z tego też względu tego typu dekoracja bardzo dobrze sprawdzi się w wymagających pomieszczeniach, jak przedpokój, hol czy jadalnia. Dzięki dostępnym na rynku produktom, listwy mogą też przybrać dowolny kolor, jak np. S440 Silk Road z palety Tikkurila. Cyjanowy odcień będzie ciekawym tłem dla oryginalnych detali, wydobywając nieprzeciętny charakter aranżacji.

Modnym elementem wyposażenia wnętrz w duchu cichej elegancji są też lamelowe meble. Ustawiona w salonie efektowna komoda z naturalnego drewna urzeka zgrabnym ryflowaniem, wybijając się na tle szarości ścian pomalowanych farbą Beckers Designer Colour w odcieniu Stony Grey. Jasna, drewniana podłoga dopełnia wysmakowany look, a florystyczne dekoracje wprowadzają do domu odrobinę koloru i świeżości.   

W skąpanej w beżach łazience niezwykle szykownie prezentuje się lamelowa szafka pod umywalkę w cieszących się szczególną popularnością w tym sezonie obłych kształtach. Modne ryflowania i krągłości nadają lekkości bryle mebla, składając się na subtelny, acz wysmakowany design. Owalny blat i umywalka wdzięcznie harmonizują z naściennym lustrem, które zamyka listę krągłości w pomieszczeniu. Odcień Zawsze na czasie z palety Dekoral Łazienka & Kuchnia wypełnia pomieszczenie przyjemnym ciepłem, wpisując się w styl niewymuszonej elegancji.