Podwójny komfort pod prysznicem

Łazienka to miejsce odprężenia, w którym chcemy czuć się bezpiecznie, dlatego tak ważne jest stosowanie armatury zapewniającej maksymalny komfort i ochronę przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Z taką myślą powstała bateria prysznicowa SCHELL MODUS z termostatem i izolowaną termicznie obudową w technologii IsoBody.

Dzięki zastosowaniu technologii IsoBody obudowa baterii prysznicowej MODUS utrzymuje temperaturę otoczenia Fot. SCHELL

Prysznic to preferowana przez wiele osób forma kąpieli i odprężenia. Niekiedy jednak może wiązać się z ryzykiem dyskomfortu lub nawet oparzeń spowodowanych gwałtownym wzrostem temperatury wypływającej wody. Taka sytuacja może wystąpić m.in. na skutek chwilowych wahań ciśnienia zimnej wody czy awarii wodociągu. Jeśli armatura nie jest wyposażona w odpowiednie zabezpieczenia, może to skutkować nie tylko uszkodzeniami skóry, lecz także obrażeniami związanymi z reakcją na szok, utratą równowagi i upadkiem. Takie zagrożenie występuje szczególnie w przypadku dzieci, osób starszych i z ograniczoną zdolnością ruchową. Duży dyskomfort może powodować także kontakt z rozgrzaną obudową baterii. Bateria prysznicowa SCHELL MODUS MD-T zapewnia podwójną ochronę pod prysznicem. Wkład w technologii ThermoProtect eliminuje ryzyko kontaktu z gorącą wodą, zaś izolowana termicznie obudowa IsoBody zachowuje temperaturę otoczenia niezależnie od przepływającego przez nią medium. Zostało to udowodnione podczas badania termowizyjnego.

Bezpieczna kąpiel pod prysznicem

W celu jak najlepszej ochrony użytkowników przed oparzeniami armaturę natryskową MODUS MD-T firmy SCHELL wyposażono w dwa przemyślane zabezpieczenia. Inteligentna technologia ThermoProtect zapewnia stałą temperaturę wody na komfortowym poziomie 38°C nawet przy wahaniach ciśnienia w systemie. W razie potrzeby i w zależności od indywidualnych upodobań wartość tę można łatwo podnieść do maksymalnie 43°C, naciskając przycisk na obudowie baterii. Natomiast w przypadku awarii wodociągu i braku dostaw zimnej wody armatura ulega automatycznemu zamknięciu, co eliminuje jakiekolwiek ryzyko oparzeń. Projektanci SCHELL pomyśleli również o komforcie i bezpieczeństwie na wypadek kontaktu z rozgrzaną obudową baterii.

Badanie termowizyjne baterii SCHELL MODUS MD-T w technologii IsoBody Fot. SCHELL

Zawsze w temperaturze komfortu

Komórki ciała mogą ulec uszkodzeniu już w tak niskich temperaturach jak 45°C, jeśli źródło ciepła oddziałuje na nie bezpośrednio. Tymczasem standardowe obudowy baterii prysznicowych mogą osiągać temperaturę nawet ponad 60°C pod wpływem przepływającego przez nie medium. Z tego powodu armatura MODUS została wyposażona w unikatową technologię IsoBody. Dzięki niej obudowa jest oddzielona termicznie od przepływającej przez nią gorącej wody i utrzymuje temperaturę zbliżoną do otoczenia. Badanie termowizyjne pokazało, że może ona nagrzewać się maksymalnie tylko do temperatury wypływającej wody. Oznacza to, że można zachować pełną swobodę ruchu pod prysznicem, bez obaw związanych z potencjalnymi oparzeniami. W ten sposób technologie IsoBody i ThermoProtect zapewniają użytkownikom najwyższy komfort kąpieli i poczucie niezawodnej ochrony.

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.