MONTAŻ BEZ WIERCENIA

Mocowanie różnych elementów wyposażenia wnętrza do ściany wcale nie oznacza konieczności użycia wiertarki. Nowy supermocny klej hybrydowy T-Rex GOLD firmy Soudal umożliwia błyskawiczny montaż nawet ciężkich przedmiotów bez wiercenia otworów. 

Nowoczesne kleje montażowe doskonale zastępują tradycyjne gwoździe, śruby i wkręty. Są łatwe w aplikacji i nie wymagają zastosowania żadnych specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród profesjonalnych, jak i indywidualnych użytkowników. T-Rex GOLD – nowość w ofercie supermocnych klejów hybrydowych firmy Soudal – to rozwiązanie, dzięki któremu prace montażowe przebiegną jeszcze szybciej i sprawniej. 

 T-Rex GOLD wyróżnia się trwałą elastycznością, bardzo wysoką siłą spojenia początkowego (do 400 kg/m² już w pierwszej sekundzie od dociśnięcia) i ekstremalnie mocnym wiązaniem. Ma perfekcyjną przyczepność do praktycznie wszystkich podłoży budowlanych (porowatych i nieporowatych), jest całkowicie bezpieczny dla wszelkich materiałów dekoracyjnych i z powodzeniem może być stosowany zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku. T-Rex GOLD jest wodoodporny i wodoszczelny, klei nawet wilgotne materiały i wypełnia niewielkie nierówności podłoża. Dodatkowo specjalnie wyprofilowana dysza ułatwia nałożenie kleju i uzyskanie odpowiedniego kształtu spoiny.

Kleju T-Rex GOLD możemy użyć podczas wielu prac remontowych, wykończeniowych i dekoracyjnych. Za jego pomocą trwale przykleimy do podłoża m.in. rozety, kasetony, listwy ościeżnicowe, panele ścienne czy płyty podłogowe. Idealnie sprawdzi się również w przypadku awaryjnego klejenia materiałów dekarskich oraz odpornego na wibracje i wilgoć mocowania elementów konstrukcyjnych w szkutnictwie. Ponieważ T-Rex GOLD powstał na bazie polimerów hybrydowych SMX i jest neutralny chemicznie, możemy go zastosować nawet do klejenia luster. Co istotne, przy mocowaniu dużych i ciężkich przedmiotów nie jest 

konieczne mechaniczne podparcie klejonego przedmiotu do momentu utwardzenia spoiny. 

Klej T-REX GOLD nakłada się pasmami co 15 cm na jedną z klejonych powierzchni, przy pomocy standardowego pistoletu do uszczelniaczy. Powierzchnie powinny być dokładnie oczyszczone i odtłuszczone. Spajane elementy należy następnie mocno docisnąć lub dobić gumowym młotkiem. W razie potrzeby spoina kleju T-Rex GOLD daje się malować, również farbami wodnymi.