Najlepsze inteligentne zastosowania do Twojego ogrodu

Robi się coraz cieplej, a rano budzi nas śpiew ptaków z sąsiednich drzew. To znaczy, że nadszedł idealny moment na prace w ogrodzie – zaczynamy wyrywać chwasty i plewić grządki, gdzieniegdzie możemy zobaczyć jeszcze przebiśniegi, cebulice, czy piękne sasanki, nieśmiało wybijające się ponad powierzchnię ziemi. Wielu z nas chciałoby oglądać swoje rośliny przez cały dzień i całą noc. Teraz jest to możliwe! Przedstawimy Wam kilka rozwiązań technologicznych, które pomogą Wam doglądać ogród z dowolnego miejsca na ziemi.

Oświetlenie i ochrona podczas wieczornego obchodu

Temperatury są coraz wyższe, powietrze coraz mniej wilgotne – to oznacza częstsze podlewanie roślin. Wielu z nas robi to wieczorem, gdy wróci z pracy. Zazwyczaj wtedy posiłkujemy się ostatnimi podrygami dziennego światła lub latarkami. A gdyby tak zainwestować w lampę, która jednocześnie jest… kamerą zewnętrzną? Oświetli drogę i pozwoli sprawdzić, czy w ogrodzie nie pojawiają się niechciani goście, np. dziki lub sarny, które obgryzają sadzonki. Takim urządzeniem jest LC3 od EZVIZ. Kamera nagrywa w kolorze nawet w nocy, jest też wodo- i pyłoszczelna, co jest bardzo ważne przy urządzeniach montowanych na zewnątrz.  Jest również przystępna cenowo.

Dzwonek, który widzi wszystko

Innym świetnym inteligentnym gadżetem jest smart wizjer, który zastępuje „judasza” oraz dzwonek do drzwi.  Kiedy jesteśmy po łokcie w ziemi, bo akurat przesadzamy kwiaty, to ciężko nam szybko zareagować na dźwięk dzwonka do drzwi czy furtki. Inteligentne wizjery posiadają dedykowane aplikacje na telefon, dzięki którym można podejrzeć, kto czeka przed wejściem. A jeśli wizjer ma opcję połączeń audio – mamy możliwość połączyć się przez telefon do dzwonka i poprosić swojego gościa, aby poczekał lub wszedł samodzielnie! Takie funkcje ma wizjer DB2 Pro, oprócz tego ma też alarm antysabotażowy, w razie gdyby ktoś próbował go zdemontować.

Kompleksowa ochrona całej posesji

A co, jeżeli chcemy doglądać nie tylko samego ogrodu, ale i całej swojej posesji?  Warto wtedy zainwestować w kamerę zewnętrzną, która pozwala na obserwację panoramiczną (urządzenie obraca się i pochyla w obrębie 360°). Przydatne będą tu takie opcje, jak np. kolorowe nagrywanie w nocy, czy większa liczba obiektywów. Zastanawiając się nad zakupem, warto zwrócić uwagę na poziom szczelności IP (im wyższy, tym bardziej odporny na wodę) oraz jakość w jakiej rejestrowane są nagrania. Kamera może być zamontowana w różnych miejscach np. na ścianie, pod dachem lub nad drzwiami – tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Przykład? C8PF od EZVIZ – taki gadżet umożliwi nam trzymanie pieczy nad spokojem naszego podwórka.

W ogrodzie nic się nie dzieje…

Ponoć! Ale to oczywiście nieprawda. Kiedy zachodzi słońce, a my chowamy się do domów, na zewnątrz wychodzą zwierzęta. Dzięki zamontowaniu rozwiązań smart home, możemy nagrywać swoje własne filmy przyrodnicze. Niekoniecznie będą na równi z produkcjami telewizyjnymi, ale właściwie to kto wie, co uchwyci nasze urządzenie? Może jakąś anomalię albo potwora z Loch Ness? Nie dowiemy się, póki nie spróbujemy!