Nośne zalety cichej podłogi

Współczesne przestrzenie mieszkalne często cechuje multifunkcyjność. Zróżnicowane style pracy, zabawy i nauki mieszkańców wymagają nowoczesnych rozwiązań m.in. z zakresu akustyki. Podstawą przy urządzaniu wnętrza jest dobór odpowiedniej podłogi. O tym na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu podpowiada Grzegorz Mazur, ekspert marki wineo.

Biopodłoga PURLINE wineo ma lekko elastyczną, matową powierzchnię, która jednocześnie tłumi odgłosy i jest antypoślizgowa. Fot. wineo

Praca zdalna, opieka nad dziećmi, szykowanie posiłków, wypoczynek – to tylko niektóre z czynności, które domownicy wykonują i to często w tym samym czasie. Biorąc pod uwagę metraż przestrzeni, pogodzenie różnych oczekiwań i potrzeb może stanowić wyzwanie. Dlatego tak istotny jest wybór materiałów już na etapie projektowania poszczególnych stref w domu, podkreśla Grzegorz Mazur, ekspert marki wineo.

Różne potrzeby, jedno rozwiązanie

Aby wnętrza domu spełniały swoją funkcję muszą nie tylko wpisywać się w gusta domowników, ale również odpowiadać na ich indywidualne oczekiwania. Dobór poszczególnych materiałów budowlanych czy też wykończeniowych powinien zostać zatem poprzedzony analizą stylu życia poszczególnych członków rodziny. Jeżeli na przykład któryś z domowników pracuje zdalnie, będzie potrzebował warunków sprzyjających koncentracji. Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza kiedy w domu przebywają w tym czasie małe dzieci. 

Praca w domu wymaga koncentracji i skupienia, a minibiuro zlokalizowane jest często w salonie, czyli centrum rodzinnego życia, mówi Grzegorz Mazur. I dodaje: Możemy poprawić komfort akustyczny decydując się na odpowiednią podłogę. Biopodłoga PURLINE wineo ma lekko elastyczną, matową powierzchnię, która jednocześnie tłumi odgłosy i jest antypoślizgowa. Dzięki temu np. zabawy najmłodszych będą nie tylko bezpieczniejsze, ale i mniej słyszalne dla reszty domowników.

Biopodłoga PURLINE wykonana jest z ekologicznego tworzywa, ecuranu, będącego połączeniem olejów roślinnych i kredy. Jest przyjazna dla alergików, a jednocześnie przyjemnie ciepła dla stóp. Ma to duże znaczenie zarówno przy wielogodzinnej pracy przy biurku, jak i przy codziennym funkcjonowaniu.

Właściwości akustyczne podłogi mają duże znaczenie również w pozostałych przestrzeniach. W kuchni upuszczenie na podłogę pokrywki czy garnka wydaje nieprzyjemny odgłos, a dodatkowo grozi uszkodzeniem delikatnej emalii naczynia oraz podłogowej powłoki. W sypialni czy pokoju dziecka ciche przemieszczanie się ma natomiast wpływ na komfort snu pozostałych domowników. Elastyczna powierzchnia PURLINE delikatnie sprężynuje, jednocześnie tłumiąc dźwięk. Jest też odporna na zadrapania i zarysowania.

Podłogi PURLINE są wysokiej jakości i zachowują trwałość przez lata. Równie ważny jest design, dlatego do wyboru jest szeroka gama dekorów w formacie dużych desek
i zróżnicowanej kolorystyce, jak np. wineo Wood XL. Na większych przestrzeniach idealnie
sprawdzi się kolekcja wineo 1200 Wood XXL, przypominająca okazałe deski lub wineo 1200 w formacie nowoczesnych płytek, dodaje Grzegorz Mazur.

Powierzchnia PURLINE jest wygodna w czyszczeniu, a podłoga nie wymaga prowadzenia szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, jak olejowanie czy pastowanie, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych podłóg drewnianych. To sprawia, że biopodłogi PURLINE są optymalnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na połączeniu piękna z użytecznością.

wineo 1200 wood XXL, dekor: Welcome Oskar

wineo 1200 Wood XXL w formacie okazałej deski, z czterostronną, lakierowaną fugą we wszystkich dekorach drewnopodobnych, zapewnia oryginalny wygląd podłogi przez lata. Zintegrowana mata wyciszająca soundPROTECT dodatkowo tłumi odgłosy.

wineo 1200 stone XL, dekor: Please meet Paula

wineo 1200 w formacie płytek to gratka dla miłośników funkcjonalnej nowoczesności. Przyjemne ciepło w dotyku i tłumienie odgłosów łączą się z oryginalnym designem, jaki do tej pory zarezerwowany był jedynie dla tradycyjnych kafli.