NOWA KOLEKCJA MARMO D’ORO CERAMIKI TUBĄDZIN INSPIROWANA JAPOŃSKIM KINTSUGI

Kintsugi, mająca swój początek w XVI wieku japońska technika naprawiania pękniętej ceramiki poprzez ponowne łączenie jej kawałków sproszkowanym złotem lub innym metalem szlachetnym, zainspirowała projektantów Grupy Tubądzin.

Kolekcja Marmo D’Oro to pierwsza z propozycji wyczekiwanych przez klientów nowych kolekcji marki MONOLITH. „Podczas prac nad nową odsłoną kolekcji MONOLITH uważnie wsłuchaliśmy się w głos architektów i projektantów. Bacznie przyglądaliśmy się także reakcjom na pomysły prezentowane podczas targów wnętrzarskich w Polsce oraz za granicą. Nowe linie aranżacyjne są wypadkową wniosków, obserwacji i rozmów z miłośnikami designu, które zmobilizowały nas do udoskonalenia naszych wizji. Motywem przewodnim kolekcji Monolith jest natura – nieustanne źródło inspiracji, niewyczerpana ilość różnorodnych faktur, gra kontrastów oraz przenikających się kolorów” – mówi Tomasz Smus, architekt Grupy Tubądzin.

Płytki z kolekcji Marmo D’Oro wiernie oddają strukturę białego marmuru, przywodząc jednocześnie na myśl technikę kintsugi (zwaną też kintsukuroi). Szare i złote żyłki przecinające płytkę niczym złoto i laka (żywica drzewa lakowego) wydobywają ze struktury kamienia dodatkowe atuty – dokładne tak, jak kintsugi podkreśla niedoskonałości rozbitej porcelany, poprzez jej pięknie i misterne ponowne połączenie.

Płytki wielkoformatowe zyskują ciągle rosnące uznanie wśród klientów firmy. Dzięki ich rozmiarom, minimalizowane jest użycie fug, a piękne wzornictwo ma szanse zostać dodatkowo wyeksponowane. Jest ono szczególnie widoczne na płytce Marmo D’Oro formatu 120 x 240 cm (na zdjęciu obok). W niedługiej przyszłości kolekcja zostanie powiększona o kolejne rozmiary płytek, tymczasem są one dostępne także w rozmiarze 120 x 120 cm. Obie płytki można zakupić zarówno w wersji polerowanej, jak i matowej. Grubość płytki to 6 mm.

Kolekcja Marmo D’Oro otwiera prezentację wielkoformatowych nowości Ceramiki Tubądzin inspirowanych naturą. Wkrótce do klientów trafią także płytki przywołujące łagodność fal, nostalgię z jaką kojarzy się patyna, sztukę kamieniarską, czy trend wabi-sabi.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120×240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.