Nowość! Ekologiczna armatura w oszczędnym stylu – baterie umywalkowe SCHELL MODUS E

Nowoczesne pomieszczenia sanitarne wymagają trwałych rozwiązań armatury łączących oszczędność wody, łatwość utrzymania w czystości i praktyczne funkcje. Z myślą o zrównoważonej architekturze firma SCHELL odświeżyła uznaną serię elektronicznych baterii umywalkowych MODUS E, nadając im jeszcze atrakcyjniejszy design i unikatowe funkcje oszczędzania wody zgodne z wyśrubowanymi wymaganiami stawianymi przez systemy certyfikacji ekologicznej budynków.

Baterie MODUS E Trend łączą ekstremalną trwałość z wysoką oszczędnością wody

Fot. SCHELL

Mocna podstawa oszczędzania – MODUS E Trend

Mechanizm uruchamiania na podczerwień pozwala na znaczną redukcję zużycia wody w porównaniu bateriami jednouchwytowymi, co ma znaczenie zwłaszcza w łazienkach, z których na co dzień korzysta wiele osób. Armatura SCHELL MODUS E Trend cechuje się niską objętością przepływu wody na poziomie 3 l/min w standardzie. Przy zastosowaniu specjalnego perlatora parametr ten można dodatkowo obniżyć do minimalnej wartości 1,33 l/minutę. W ten sposób rozwiązanie to wpisuje się doskonale w założenia zrównoważonego budownictwa i może stanowić dodatkowy atut podczas certyfikacji w systemach LEED czy BREEAM. Trwałość i bezawaryjność rozwiązania zapewnia solidnie wykonany korpus z wysokiej jakości stopu mosiądzu, który przyjął zdecydowaną, geometryczną formę. Baterie MODUS E Trend posiadają ponadto specjalne zabezpieczenie przed blokadą spowodowaną np. celowym zaklejeniem sensora podczerwieni. Pozwala to uniknąć ewentualnej awarii mechanizmu czy niekontrolowanemu wypływowi wody w takich sytuacjach.

Higiena i design najwyższej próby – MODUS E

Baterie MODUS E zwracają uwagę atrakcyjnym wyglądem i praktycznymi funkcjami zapewniającymi higienę

Fot. SCHELL

Baterie serii MODUS E i MODUS E Trend dają szerokie możliwości dopasowania do wymagań użytkowych. W zależności od rodzaju budynku czy instalacji można wybrać wariant z mieszaczem w formie dźwigni na boku obudowy lub na wodę zmieszaną. Oprócz wykonań z zasilaniem sieciowym, dostępne są także modele na baterie alkaliczne, dzięki czemu rozwiązania te mogą być stosowane nie tylko w budynkach nowych, lecz także modernizowanych.

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.