Oleje Tikkurila: naturalne piękno drewna na wiosnę

Coraz śmielsze wiosenne promienie słońca zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie możemy się wręcz doczekać, kiedy będziemy mogli relaksować się na własnym tarasie czy w ogrodzie. Pierwsze pogodne dni to idealny moment, aby pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu na nadchodzący sezon i zadbać o drewniane elementy, by mogły cieszyć nas swoim pięknem i trwale spełniać swoje funkcje. Warto postawić na ekologiczne oleje, które wykorzystując moc natury skutecznie chronią drewno oraz podkreślają jego oryginalny urok.

Dlaczego drewno ogrodowe wymaga ochrony?

Drewno jest szczególnie podatne na destrukcyjne działanie i wilgoci i promieniowania UV. Wysokojakościowe oleje, jak Tikkurila Valtti Plus Wood Oil czy Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil, pozwolą skutecznie ochronić tarasy, meble oraz małą architekturę ogrodową przed zgubnym działaniem tych czynników i zapobiegną pękaniu drewna. Pielęgnacyjna moc olejów pozwoli utrwalić estetykę drewnianych elementów wokół domu, utrzymując ich aksamitną, przyjemną strukturę i naturalne usłojenie, które czyni każdy drewniany przedmiot niepowtarzalnym.

Drewniane duety kolorystyczne

Dzięki bogatej gamie kolorystycznej olejowanie drewna pozwala nie tylko zachować jego niezmienioną formę i naturalny urok, ale także nadać mu barwną nutę, umożliwiającą tworzenie oryginalnych aranżacji wokół domu. Rozjaśnione, a jednocześnie zabezpieczone deski tarasowe z zastosowaniem Tikkurila Valtti Plus Wood Oil w odcieniu 5060 będą stanowić rozświetlający punkt ogrodu przez cały rok. W tym zestawieniu doskonale sprawdzą się minimalistyczne meble ogrodowe, które skutecznie ochronimy stosując ten sam produkt. Dla efektu wizualnego możemy pokusić się o pomalowanie ich nieco ciemniejszym odcieniem 5087.

Dobór jaśniejszego koloru desek tarasowych i ciemniejszych mebli z palety Tikkurila Valtti Plus Wood Oil będzie zawsze trafnym rozwiązaniem dla miłośników delikatności i subtelności w obcowaniu z naturą. Sprawdzonym duetem kolorystycznym w takim wydaniu, pozwalającym uwolnić myśli i oddać się relaksowi, będzie np. zestawienie jaśniejszej barwy tarasu o numerze 5062 z ciemniejszym stolikiem w odcieniu 5083.

Nikt nie powiedział, że tylko jasne tarasy są piękne. Niezwykle efektownie wypadnie również duży taras pokryty czarnym olejem Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil, zwłaszcza w zestawieniu z białym drewnianym płotem. Będzie się on także świetnie komponował z elementami z naturalnego drewna czy rattanowymi meblami ogrodowymi.

Relaks na huśtawce

Cóż bardziej zachęca do relaksu na świeżym powietrzu niż huśtawka tarasowa? Dla jej prawdziwych miłośników nawet niezbyt wysokie temperatury wczesnej wiosny nie są żadną przeszkodą. Niezależnie, czy zdecydujemy się na formę prostej deski pomalowanej farbą Tikkurila Valtti Opaque w odcieniu Q690, która artystycznie skomponuje się z podłogą tarasu w odcieniu 5087 z palety Tikkurila Valtti Plus Wood Oil, czy postawimy na wiszące wiklinowe kosze na tle desek zabezpieczonych tym olejem w odcieniu 5146, możemy liczyć na odprężenie i estetykę na najwyższym poziomie. A przed wiosennymi chłodami skutecznie ochronimy się tarasową szybą lub po prostu ciepłym kocem.

Więcej informacji o produktach Tikkurila do pielęgnacji drewna ogrodowego można znaleźć na stronie

https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/inspiracje/w_ogrodzie/drewno_i_metal_na_zewnatrz.

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, a w Polsce obecna jest od 1998 roku. Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.