Otulające ciepło wnętrz

Sposób dekoracji może tworzyć we wnętrzu atmosferę, w której mamy poczucie nie tylko przytulności, ale wręcz emanującego ciepła. Jakie zabiegi można zastosować, chcąc stworzyć błogo ocieplającą aranżację? Oto kilka podpowiedzi od Tikkurila.

 

W poszukiwaniu wyjątkowo ciepłych rozwiązań warto postawić na subtelnie rozgrzewającą kolorystykę ścian. Intensywny żółty z nutą zieleni – J392 Wax z palety Tikkurila Color Now 2023 w zestawieniu z ciepłym, przygaszonym różem Rosy Moment V413 – kolorem roku Tikkurila 2023 – stworzą wdzięczne i otulające ciepłem połączenie, wyzwalające pozytywne emocje i wspomnienia. W tak skomponowanym kolorystycznie wnętrzu meble i dekoracje z naturalnych traw i wikliny w stylu kolonialnym będą podkreślać ciepły klimat i przywoływać przyjemne urlopowe skojarzenia.

Naturalne materiały są kolejnym ważnym elementem, który buduje przytulność i ciepło wystroju. Drewniane meble czy dizajnerski skórzany fotel na tle jasnego ciepłego brązu L396 Beeswax stworzą oryginalną przestrzeń, ocieplającą swym klimatem, a jednocześnie zachwycającą oryginalnością. Rozbicie monochromatycznej kompozycji zapewni zawieszona na ścianie biała maska, która dopełni artystycznej koncepcji aranżacji.

Niezwykłe ciepło można też zbudować we wnętrzu bazującym na kolorystycznych kontrastach. Intensywny fioletowo-zielony odcień X501 Aubergine, z kolekcji Tikkurila Color Now 2023, pokazujący swe różne odcienie zależnie od zmieniającego się światła, zestawiony z delikatnym ecru G467 Champignon stworzą nietuzinkową bazę dla szykownego, ale przytulnego salonu. Zastosowanie dywanu w formie ciemnobrązowej skóry w połączeniu z lekkim w swym designie plecionym fotelem sprawi, że wystrój ten sprawdzi się przez cały rok. Nawet zimny metal nie zdoła przełamać ciepła stworzonej w ten sposób kompozycji, a złote akcenty podkreślą elegancki charakter wnętrza.

Więcej propozycji na otulające ciepłem aranżacje wnętrz można znaleźć na stronie https://tikkurila.pl/inspiracje

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG.

Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.