Paleniska ogrodowe – dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Na początku 2020 r., na najpopularniejszym portalu nieruchomościowym w Polsce, 35% użytkowników poszukiwało domu. W marcu, po ogłoszeniu pandemii, była to już połowa. W ciągu kolejnych dwóch miesięcy wzrosło także zainteresowanie mieszkaniami z tarasem (+67%), z ogrodem (+68%) i z balkonem (+30%). Ostatni rok uświadomił nam, jak ważna jest własna przestrzeń i bliższy kontakt z naturą. Niejedne badania dowiodły, że tym, co nas dobrze nastraja, jest patrzenie na zieleń. Podobne właściwości ma ogień. Nic dziwnego, że paleniska ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto postawić na takie rozwiązanie.

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się siedzieć w swoim ogrodzie czy na tarasie w chłodny wieczór i żałować, że nie możesz zostać dłużej, ponieważ jest zbyt zimno, aby móc się tym cieszyć? A teraz wyobraź sobie palenisko ogrodowe, z tańczącymi płomieniami. Siedzisz obok niego, czujesz przyjemne ciepło na swoim ciele. Twój umysł zaczyna się rozluźniać. Wokół paleniska gromadzi się Twoja rodzina lub przyjaciele. Urzeczeni atmosferą spokojnie płonącego ognia, cieszycie się wspólnym czasem, spędzanym pod rozgwieżdżonym niebem. Jeśli chcesz urzeczywistnić to marzenie, to potrzebujesz tylko jednej rzeczy – jest nią palenisko ogrodowe. Osoby ceniące dobry design oraz wygodę użytkowania ucieszy fakt, że na rynku pojawiły się nowe paleniska ogrodowe marki UNICO. Jest to z pewnością jeden z najlepszych prezentów, jaki możesz podarować sobie i swojej rodzinie. Oto dlaczego.

Palenisko ogrodowe zapewnia radość przez cały rok

Jako ludzie od zarania dziejów polegamy na ogniu. Przez wieki zapewniał ciepło, bezpieczeństwo i światło. Zapewniał życie. Dziś wciąż coś nas do niego przyciąga. Jak uchwycić ezoteryczną atmosferę ognia? Zaopatrując się w palenisko ogrodowe. Niektórzy błędnie zakładają, że jest ono sezonowym udogodnieniem, z którego można korzystać tylko w łagodne wiosenne i letnie noce. Tymczasem głównym celem paleniska jest wytwarzanie ciepła. Siedzenie przy ognisku w zimną noc jest jak siedzenie w wannie z hydromasażem, gdy na zewnątrz pada śnieg. Daje przyjemne poczucie ochrony i bezpieczeństwa, bez względu na porę roku. – Paleniska ogrodowe Garden Line są wykonane ze stali o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne. Dzięki czemu nie straszny im deszcz i niskie temperatury. – zapewnia Tomasz Kostecki, dyrektor handlowy UNICO. Wieczorna impreza na świeżym powietrzu, z bliskimi przyjaciółmi i rodziną, zgromadzonymi wokół paleniska, będzie główną atrakcją, która w dodatku oświetli mrok i utrzyma owady na dystans.

Palenisko jest niesamowicie wszechstronne

Wspaniałą rzeczą w paleniskach jest to, jak dobrze pasują do każdego otoczenia – ogrodu lub patio – niezależnie od tego, czy jest to niewielka przestrzeń, czy ogród wielkości boiska piłkarskiego. Bogata oferta kształtów i rozmiarów palenisk ogrodowych Garden Line sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Ponadto paleniska ogrodowe opalane drewnem nie muszą być podłączane do żadnego źródła paliwa, więc każdy może wybrać, gdzie chce je umieścić na swoim tarasie czy w ogrodzie. Paleniska są idealne do stworzenia przestrzeni wypoczynkowej na świeżym powietrzu. Są jak przedłużenie domu, w którym można się zrelaksować i przyrządzić coś pysznego do jedzenia. W przypadku paleniska Box z linii Functional wystarczy odpowiednia nakładka, by zamienić je w grilla. Alternatywą dla palenisk są oczywiście kominki, ale te są bardziej ograniczone pod względem miejsca, w którym można je zainstalować. Jedną z najlepszych rzeczy w paleniskach jest to, że można je umieszczać w prawie każdej przestrzeni zewnętrznej, wprowadzając wyjątkowy nastrój bez konieczności specjalnego planowania czy budowania konstrukcji.

Paleniska ogrodowe pozwalają być bliżej natury

Ognisko na świeżym powietrzu ma niepowtarzalny urok. Dzięki paleniskom ogrodowym jeszcze więcej ludzi może cieszyć się ogniem. Udowodniono, że ten sprzyja relaksacji, a nawet obniża ciśnienie krwi. Antropolodzy z University of Alabama uważają, że reakcja współczesnego człowieka na ogień – i związane z tym poczucie głębokiego relaksu – ma charakter ewolucyjny. Niezależnie od tego, czy jest to urzekające migotanie płomieni, czy poczucie bezpieczeństwa, jakie daje nam bliskość ognia, paleniska na świeżym powietrzu wydają się uspokajać nerwy i wprowadzać w błogi nastrój. Palenisko ogrodowe, stałe lub przenośne, na patio, na tarasie lub w innym miejscu na zewnątrz, może się stać największym atutem nieruchomości. Bez względu na to czy organizujesz przyjęcie, planujesz randkę, czy chcesz odpocząć, palenisko zapewni ku temu odpowiednią atmosferę.