Pewne i energooszczędne ogrzewanie na lata

Wybierając projekt i podejmując decyzję o tym jak będzie wyglądał wymarzony dom, niewielu inwestorów zastanawia się nad jego „sercem” czyli… ogrzewaniem. A to duży błąd! Dlaczego? Po pierwsze – od tego zależy zarówno koszt samej instalacji, jak i szybkość wykonania budowy i jej wykończenia. Po drugie – ze względu na rosnące koszty gazu i prądu warto już na tym etapie pomyśleć o wyborze efektywnych rozwiązań dopasowanych do projektu. Co należy brać pod uwagę i jakie opcje będą najlepsze w konkretnych sytuacjach? – zapytaliśmy ekspertów firmy Purmo, lidera rynkowego wśród producentów grzejników płytowych, posiadającego najszersze na rynku portfolio rozwiązań grzewczych (takich jak ogrzewanie podłogowe, grzejniki łazienkowe, dekoracyjne, konwektorowe, kolumnowe oraz klimakonwektory – efektywnego rozwiązania zapewniającego ogrzewanie i chłodzenie w jednym). 

Przede wszystkim musimy pamiętać, że kosztem jest nie tylko źródło ciepła, ale także instalacja grzewcza, która zapewni efektywność energetyczną i ekonomiczną całego przedsięwzięcia, a nie tylko ogrzewanie podłogowe zapewni energooszczędne ogrzewanie domu. Odpowiednio dobrane grzejniki płytowe i klimakonwektory mogą być tak samo efektywnym rozwiązaniem. „Jedno jest pewne, o ogrzewaniu musimy pomyśleć już na etapie wyboru projektu. Jest to bardzo ważne nie tylko ze względu na koszty całego przedsięwzięcia, ale także możliwości jakie oferuje nam dany koncept architektoniczny – na przykład inne decyzje będziemy podejmować kiedy w krótkim czasie budujemy dom „pod klucz”, inne kiedy będziemy remontować dom, inne kiedy wybierzemy projekt domu piętrowego i inne w przypadku domu parterowego. Z pewnością w każdym przypadku warto wybrać sprawdzone rozwiązania, takich producentów jak Purmo, które skutecznie ogrzewają polskie domy już od ponad 60 lat. Co ważne – grzejniki Purmo produkowane są w polskiej fabryce w Rybniku od 30 lat, co zapewnia dostępność części i serwisu. To z pewnością gwarancja nie tylko skuteczności, ale także bezpieczeństwa dla inwestorów” – podsumowuje Piotr Krzemiński, menedżer technicznego wsparcia sprzedaży w firmie Purmo.

Najważniejsze wskazówki od ekspertów Purmo dla inwestorów wybierających projekt domu i podejmujących decyzję o wyborze rozwiązań grzewczych „w pigułce”:

  • Jednym z najbardziej skutecznych i chętnie wybieranych źródeł ciepła przez inwestorów są niskotemperaturowe pompy ciepła – w takiej sytuacji z pewnością na parterze i w łazienkach najbardziej efektywnym rozwiązaniem będzie ogrzewanie podłogowe Purmo w połączeniu z grzejnikami łazienkowymi i  klimakonwektorami (np. Vido S2) w pomieszczeniach, w których zależy nam także na chłodzeniu podczas upałów (np. w sypialniach czy na poddaszu);
  • Skutecznym, ekonomicznym i zapewniającym niższe rachunki rozwiązaniem będą także grzejniki płytowe Purmo szczególnie w sytuacji kiedy mamy do czynienia z istniejącym domem piętrowym (gdzie pierwszym wyborem w sypialni na piętrze będą właśnie grzejniki płytowe)’
  • Grzejniki płytowe sprawdzą się także doskonale w sytuacji kiedy zdecydujemy się na kocioł gazowy lub kiedy mamy mało czasu i chcemy szybko wykończyć dom lub wyremontować istniejący obiekt bez dodatkowych wysokich kosztów związanych z remontem posadzki (w ofercie producenta znajdziemy rozwiązania renowacyjne w przypadku wymiany starych grzejników)
  • Warto także pamiętać o klimakonwektorach, które są stosunkowo nowym rozwiązaniem na rynku – zapewniającym zarówno skuteczne ogrzewanie, jak i chłodzenie oraz nowoczesnych grzejnikach łazienkowych, które doskonale sprawdzą się w małych łazienkach, a dodatkowo ze względu na niebanalny design stanowią ważny element wystroju wnętrza (np. nowa kolekcja grzejników łazienkowych Figuresse marki Purmo).

Więcej informacji na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępnych jest na stronie: www.purmo.pl