Początek sezonu ogrodowego w sklepach Castorama

Choć w tym roku mamy prawdziwy „kwiecień-plecień”, to pewne prace ogrodnicze nie mogą czekać i muszą zostać przeprowadzone właśnie w tym okresie. Co należy w tym czasie zrobić w ogrodzie, by latem cieszyć się jego pięknem opowiada Castorama.

Kwietniowe prace w ogrodzie to przede wszystkim kończenie pozimowych porządków. To dobry miesiąc na zakończenie przycinania drzew, sadzenie nowych drzew i krzewów oraz rozpoczęcie sadzenia różnego rodzaju warzyw – na przykład roszponki, która dobrze znosi niskie temperatury. Dłuższe dni mobilizują również do zadbania o meble ogrodowe, naprawę uszkodzonych elementów małej  architektury, a nawet do podjęcia większych prac, tylu instalacja zbiornika retencyjnego.

– Ponieważ zewnętrzne strefy ogrodowe w naszych sklepach są otwarte, a nasi doradcy klienta chętnie podzielą się swoją wiedzą, jest to dobry moment na przeprowadzenie poważniejszych prac w naszym ogrodzie. Mam tu na myśli system przydomowej retencji, który zabezpieczy nasz ogród przed suszą. Zbiorniki gromadzące deszczówkę mogą być naziemne lub podziemne. Te ostatnie są po wkopaniu praktycznie niewidoczne, wymagają jednak przeprowadzenia prac ziemnych, które najlepiej jest wykonać właśnie teraz, zanim wszystko zakwitnie – podpowiada ekspert Castorama Polska.

Słoneczne dni zachęcają do przygotowania balkonów i tarasów do sezonu letniego. Jeśli okaże się, że mimo zabezpieczenia nie przetrwały zimy w dobrym stanie, warto obejrzeć ofertę Castoramy – w zewnętrznych strefach ogrodowych prezentowane są rozmaite kolekcje mebli, z których z pewnością wybierze dla siebie coś zarówno właściciel dużego tarasu, jak i niewielkiego balkonu.

Ogród to nie tylko rośliny i meble. Dla spójnego wyglądu ważne są również donice, ogrodzenia rabatek, pergole, itp. Doradcy klienta nie tylko podpowiedzą, jak je zabezpieczyć, ale też chętnie też pomogą dobrać niezbędne elementy, by stworzyły razem harmonijną całość.

Wszystkie produkty do ogrodu są dostępne w otwartych przy sklepach, zewnętrznych ogrodach. Można również zamówić przez internet i telefon z odbiorem osobistym w punkcie szybkiej obsługi na zewnątrz sklepu lub nowej usłudze CastoDrive – bezkontaktowym odbiorze  na parkingu sklepu dostarczanym do samochodu.

Informacje o spółce Castorama:

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii polepszania warunków mieszkaniowych w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 86 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia ponad 12 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy. W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy na stronę www.castorama.pl oraz www.kingfisher.com.