Polacy to pokochali! Rolety wewnętrzne materiałowe zamiast zasłon

Jeszcze kilkanaście lat temu w niemal każdym polskim domu okna obowiązkowo zdobiły firanki i zasłony. Główny zadaniem tych drugich było zapewnienie domownikom prywatności po zmierzchu. To, co dla naszych mam czy babć było standardem, zmieniło się na naszych oczach. Owszem, nadal cenimy intymność, ale w innym wydaniu. Rolety wewnętrzne materiałowe zamiast zasłon są i piękne, i praktyczne. Takie rozwiązania lubimy!

Zastanawiając się nad osłoną okien w domu czy mieszkaniu, zazwyczaj bierzmy pod uwagę dwie opcje: rolety lub zasłony. Może masz już ugruntowane preferencje, ale warto rozważyć powody, dla których Polacy coraz częściej decydują się na rolety wewnętrzne materiałowe zamiast zasłon.

Nie tylko cena ma znaczenie

Rolety są zwykle tańsze niż zasłony, więc są popularnym wyborem dla każdego, kto ma ograniczony budżet. Ale to nie znaczy, że rolety nie mogą być również estetyczne. W wielu przypadkach rolety są lepszym wyborem niż zasłony, szczególnie jeśli mają być umieszczone w małym pokoju. Zasłony – które, zgodnie z sugestiami projektantów wnętrz, zawsze powinny być długie i sięgać do podłogi – sprawią, że mały pokój będzie wydawał się jeszcze mniejszy. Rolety wewnętrzne materiałowe, mocowane np. w świetle szyby, w ogóle nie zabierają dodatkowo miejsca. – zauważa Agnieszka Gołębiewska z firmy ANWIS, czołowego polskiego producenta osłon okiennych. Pozwalają również na większą kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. – Zdecydowanie najbardziej elastycznym rozwiązaniem w tym zakresie będą rolety dzień noc. – podpowiada ekspertka. Nie bez znaczenia jest także możliwość otwierania okna bez przeszkód, nawet gry rolety są zaciągnięte.

Rolety wewnętrzne materiałowe – do wyboru, do koloru

Dlaczego rolety wewnętrzne materiałowe to rozwiązanie, które większość osób wybiera najczęściej? Wiąże się to z wieloma zaletami i możliwościami tego produktu. Przede wszystkim rolety są niezwykle wygodne w użyciu i wszechstronne. Można je także dopasować do każdego wnętrza, niezależnie czy jest to aranżacja nowoczesna czy klasyczna. Ilość dostępnych tkanin sprawia, że każdy znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje. Co więcej, rolety wewnętrzne materiałowe w prowadnicach można z łatwością dopasować do każdego okna, także dachowego czy balkonowego. – Specjalna konstrukcja rolety gwarantuje doskonałą przyczepność materiału do szklanej powierzchni. W ten sposób rolety chronią przed słońcem nawet po otwarciu okna. – zapewnia Agnieszka Gołębiewska z firmy ANWIS. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, że materiał będzie się nieestetycznie zaginał, a roleta przestanie spełniać swoją funkcję. Wybierając tego typu produkt otrzymujesz ochronę przeciwsłoneczną niezależnie od położenia okna, czego nie można powiedzieć o wielu innych opcjach dostępnych na rynku.

Maksymalny komfort na wymiar

Rolety wewnętrzne materiałowe są bardzo popularne także dlatego, że są zgodnie z nowoczesnymi standardami i wymaganiami użytkowników. Prezentują się stylowo, a szeroki wybór kaset, ich wzornictwo i kolorystyka, pozwalają dobrać odpowiedni model nie tylko do okien plastikowych, ale także drewnianych. Rolety materiałowe chowane w kasecie, są łatwe w utrzymaniu czystości, przez co są doceniane także przez alergików. Przechowywanie materiału w kasecie zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się kurzu, roztoczy i zanieczyszczeń, co czyni je o wiele bardziej praktyczną opcją niż konwencjonalne firanki czy zasłony.