Prace montażowe na zewnątrz budynku

Wiosenna pogoda sprzyja przeprowadzeniu niezbędnych napraw i porządków na zewnątrz budynku. W przypadku prac montażowych i dekoracyjnych doskonale sprawdzi się mocny klej hybrydowy T-Rex GOLD.

Zanim przyroda na dobre obudzi się do życia i zaczniemy spędzać długie wieczory w ogrodzie, na tarasie lub balkonie, warto zadbać o odpowiednią aranżację naszej prywatnej przestrzeni na zewnątrz budynku i usunąć z niej ewentualne usterki. Jeżeli planowane udoskonalenia wiążą się z takimi zadaniami, jak zamocowanie kratki ogrodowej do elewacji domu, wymiana skrzynki na listy lub naprawa pękniętej donicy ceramicznej, to ich sprawne wykonanie zagwarantuje nam klej T-Rex GOLD marki Soudal.

T-Rex GOLD powstał na bazie polimerów hybrydowych SMX, dzięki czemu jest wysoce i trwale elastyczny, szybko wiąże i zapewnia bardzo mocne spojenie. Ważnym atutem tego kleju jest ekstremalnie silny chwyt początkowy: 400kg/m² już w pierwszej sekundzie od momentu dociśnięcia montowanego elementu do podłoża. W rezultacie z powodzeniem możemy go użyć zamiast gwoździ czy śrub, i to nawet przy mocowaniu ciężkich przedmiotów. T-Rex GOLD charakteryzuje się perfekcyjną przyczepnością do większości materiałów budowlanych i dekoracyjnych (również wilgotnych) i wypełnia niewielkie nierówności podłoża. Jest odporny na skrajne warunki atmosferyczne i szeroki zakres temperatur, ponadto ma wodoodporne i wodoszczelne właściwości. Ponieważ jest łatwy w aplikacji (nakłada się go standardowym pistoletem do uszczelniaczy) – prace z jego wykorzystaniem możemy przeprowadzić samodzielnie. Kolejną zaletę T-Rex GOLD stanowi brak zawartości rozpuszczalników i silikonów – preparat ten jest praktycznie bezwonny i całkowicie bezpieczny dla klejonych materiałów.

T-Rex Gold marki Soudal jest sprawdzonym rozwiązaniem również w przypadku prac montażowych wewnątrz pomieszczeń. Znajduje zastosowanie m.in. przy klejeniu listew przypodłogowych i ościeżnicowych, elementów sztukaterii, paneli ściennych, płyt podłogowych, a także luster (nie uszkadza warstwy srebrzankowej). T-Rex GOLD oferowany jest w białym kolorze, jednak w razie potrzeby jego utwardzona spoina daje się malować wieloma rodzajami farb, co przekłada się na wysoki efekt estetyczny przeprowadzony prac.