Remont łazienki bez kucia? Podpowiadamy jak!

Remont łazienki potrafi spędzić sen z powiek. Zwykle nie da się go przeprowadzić bez ograniczenia dostępu do urządzeń sanitarnych. Oznacza też mnóstwo bałaganu, pracy i kosztów związanych z wynajęciem profesjonalnych fachowców. Z pewnością, jest to jedno z trudniejszych pomieszczeń w remontowaniu, jednak jeśli zależy nam na szybkim odświeżeniu łazienki, niektóre ze zmian możemy wprowadzić samodzielnie i niskim kosztem. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Po pierwsze – przemalowanie ścian

Czasem żeby odświeżyć łazienkę wystarczy sięgnąć po wałek z farbą. Zmiana kolorystyki ścian potrafi wnieść naprawdę wiele, a obejdzie się bez konieczności zatrudniania profesjonalnych fachowców. Brzmi łatwo, ale co jeśli ściany mamy wyłożone glazurą? To żaden problem, na rynku dostępnych jest wiele farb przeznaczonych także do płytek. Warto się jednak wcześniej upewnić, że nie są popękane oraz dobrze przylegają do ściany – wystarczy popukać w nie palcem. Pusty dźwięk oznacza, że kafelki odchodzą, co może rodzić konieczność ich wymiany. Jeśli jednak mamy pewność, że będą się trzymać, wystarczy dobrze je wyczyścić i można przystąpić do malowania.

W doborze odpowiedniego koloru należy pamiętać, że nowoczesna łazienka nie ogranicza się już tylko do sterylnej bieli. Prócz standardowych kolorów, takich jak beże i szarości, warto postawić na mocniejsze akcenty – ponadczasową czerń, głęboką zieleń, czy różne odcienie granatu i różu.

Do łask wróciły także fantazyjne wzory. Dzięki zastosowaniu przyklejanych szablonów do malowania i odpowiednich kolorów, nawet na starych kafelkach jesteśmy w stanie osiągnąć niezwykle modny efekt patchworkowej mozaiki. 

Po drugie – przemyślany wybór sprzętów

Wystrój jest ważny, ale co jeśli remont wiąże się z koniecznością wymiany sprzętów sanitarnych? I w tym wypadku można zrobić to bez zbytnich ingerencji. Na rynku dostępny jest szeroki wybór sprzętów do łatwego, samodzielnego montażu. Jednym z nich jest brodzik Cameron wykonany w technologii Stabilsound – Przemyślana konstrukcja z zastosowaniem technologii Stabilsound pozwoliła nam ukryć wszystkie instalacje i wzmocnienia w bryle brodzika. To zwalnia z konieczności skuwania posadzki. Wystarczy odpowiedni klej, by szybko, czysto i samodzielnie zamontować brodzik, czy to w nowoczesnym budownictwie, czy w starszych zabudowaniach, gdzie cienkie stropy uniemożliwiają montaż zlicowany z podłogą. Takie rozwiązanie pozwala na aranżację nowoczesnej łazienki również w wiekowej kamienicy. – mówi Piotr Fuhrmann, ekspert marki Schedpol Schedline Collection. – Brodziki Cameron dostępne są w wielu kształtach i wymiarach, w dwóch kolorach do wyboru – białym i czarnym. Wariant czarny posiada dodatkowo strukturalną powierzchnię przypominającą naturalny kamień, które zwraca szczególną uwagę naszych klientów.

Kolejnym sprytnym rozwiązaniem, dającym możliwość przearanżowania łazienki w łatwy i szybki  sposób jest zabudowanie klasycznej wanny wolnostojącej. Nawet starą i niedrogą wannę przekształcimy w stylowy element wystroju, jeśli zabudujemy ją glazurą lub samodzielnie wykonaną okleiną drewnianą – Nasze nośniki stabilizujące do wanien są przystosowane do bezpośredniego oklejenia płytkami lub dowolną okładziną, co znacznie ułatwia pracę wykończeniową. Zastosowaliśmy w nich technologię Stabilsound, która daje pełną gwarancję stabilności i wytrzymałości na obciążenie. Ponadto, zabudowa wanny wolnostojącej to dodatkowa warstwa izolacyjna, która spowalnia oddawanie ciepła z wody. Dzięki temu będziemy mogli relaksować się w przyjemnej kąpieli znacznie dłużej niż w klasycznej wannie wolnostojącej.  dodaje ekspert Schedpol, Piotr Fuhrmann.

Po trzecie – pamiętaj o detalach

Wprowadzenie odpowiednich dodatków to z pewnością najtańszy i najprostszy sposób na odświeżenie łazienki. Często to właśnie detale decydują o stylu danego wnętrza. Ostatnimi czasy, bardzo modne stały się rośliny doniczkowe, które wprowadzone do łazienki, przełamią jej sterylny charakter. Wrażenie przytulności dopełnią drewniane elementy, czy to w postaci ręcznie wykonanej zabudowy, czy w formie elementów dekoracyjnych. We współczesnych łazienkach coraz chętniej pojawiają się nawet meble tapicerowane, dzięki którym osiągniemy efekt zacisznego pokoju kąpielowego. Doceńmy również potencjał kolorów i faktur. Odpowiednio dobrane potrafią zdziałać cuda i uchronić nas przed remontową rewolucją.  

Więcej inspiracji i porad znajdziesz na stronie: www.schedpol.pl