Sposób na wielkomiejski zgiełk – okno skrzynkowe Schüco

Nowe osiedla mieszkaniowe powstają często w miejscach cechujących się dużą emisją dźwięków, jak np. okolice lotnisk, linii kolejowych czy budynków przemysłowych. Z myślą o zapewnieniu skutecznej ochrony przed negatywnymi skutkami hałasu powstało okno skrzynkowe, które zapewnia izolacyjność akustyczną aż do 62 dB!

Cisza jest niezbędna dla zdrowego snu Fot. Schüco

Na przekór hałasom cywilizacyjnym

Każdy z nas odczuwa hałas inaczej, jednak obiektywnie udowodniono, że długotrwałe natężenie dźwięków na poziomie przekraczającym 60 dB może powodować stres i problemy z zasypianiem, zaś powyżej 80 dB utratę słuchu i poważniejsze problemy zdrowotne. Z pomocą przychodzą nowoczesne technologie okienne, które nie tylko pozwalają skutecznie odgrodzić się od źródła uporczywego hałasu, ale też zapewniają oszczędność energii i komfortową wentylację. Takim rozwiązaniem jest nowoczesna konstrukcja okna skrzynkowego Schüco, które składa się z części zewnętrznej o głębokości 82 mm wykonanej w wysoko energooszczędnym systemie LivIng oraz wewnętrznej w systemie Schüco CT 70 AS o głębokości 70 mm. W ramach innowacyjnego, izolowanego termicznie rozwiązania obydwa te elementy zostały szczelnie połączone w całość. W ten sposób udało się stworzyć zwartą konstrukcję, która posiada izolacyjność cieplną na poziomie Uf do 0,92 W/m2 i zapobiega kondensacji pary wodnej. Okno cechuje się przy tym niewielką głębokością zabudowy wynoszącą 252 mm i wąskimi w widoku profilami, dzięki czemu zapewnia doskonałe doświetlenie pomieszczeń.

Oddychaj spokojnie w cichych pomieszczeniach

Okno skrzynkowe Schüco Fot. Schüco

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad

Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld rozwija i sprzedaje systemy okienne, drzwiowe i fasadowe. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 5650 osób zatrudnionych na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków o charakterze mieszkaniowym i komercyjnym, Schüco oferuje, oprócz innowacyjnych produktów, także doradztwo i rozwiązania cyfrowe na każdym etapie procesu budowlanego – od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż. Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2019 roku obrót w wysokości 1,750 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl