Szlakiem pomysłów z przyszłością

Wraz z początkiem roku firma Baumit zaprezentowała nowy katalog produktów do fasad, wnętrz oraz podłóg. W ofercie na sezon 2022 znalazły się sprawdzone rozwiązania, które zapewniają wysoką jakość wykończenia, obniżają koszty użytkowania budynku i poprawiają komfort życia, a także ułatwiają prace na budowie i skracają czas inwestycji. Znany z promowania zdrowego mieszkalnictwa producent chemii budowlanej utrzymał obrany w ubiegłych latach kurs, po raz kolejny przypominając o istotnym wpływie materiałów budowlanych na jakość powietrza w pomieszczeniach.

 Inwestorzy, wykonawcy, architekci, partnerzy handlowi i wszyscy poszukujący nowoczesnych materiałów wykończeniowych znajdą tu to, co potrzebne, by można było tworzyć budynki, które będą przyjazne dla zdrowia, piękne i energooszczędne – zarówno propozycje wydłużające życie elewacji, jak również takie, które zapewnią wysoki standard wykończenia ścian, sufitów czy podłóg. 

Produkty i technologie są uszeregowane według najważniejszych zasad zdrowego mieszkalnictwa, zdefiniowanych na podstawie kilkuletnich pomiarów przeprowadzonych przez niezależnych ekspertów w największym europejskim parku badawczym Baumit Viva, o których więcej można przeczytać na stronie: viva.baumit.com/pl. Te bowiem dostarczyły niepodważalnych dowodów na to, że zarówno sam sposób, jak i materiały użyte do budowy ścian wpływają na zdrowie mieszkańców poprzez kształtowanie jakości i stabilności parametrów powietrza, a kluczowe role w tym aspekcie odgrywają termoizolacja ścian zewnętrznych, odpowiednie wykończenie przegród wewnętrznych oraz solidna i masywna konstrukcja.

I tak w dziale „Ocieplenie przede wszystkim” czeka na nas cała gama rozwiązań przeznaczonych do wykańczania fasad, w tym farby elewacyjne, tynki strukturalne, systemy ociepleń czy systemy renowacyjne. 

W części zatytułowanej „Wnętrze jest ważne” producent prezentuje nam z kolei materiały do wykańczania ścian wewnętrznych, takie jak m.in. tynki ręczne i maszynowe, gładzie, masy szpachlowe oraz farby. Szczególną pozycję wśród nich zajmują systemy pokrycia ścian Baumit Klima i Baumit Ionit, stworzone nie tylko po to, by zapewnić wysoką estetykę wnętrz, lecz także zadbać o dobre samopoczucie mieszkańców. Pierwszy z nich reguluje wilgotność w pomieszczeniach, drugi natomiast dodatkowo zwiększa ilość naturalnych jonów w powietrzu, oczyszczając je w ten sposób z kurzu, pyłków i aerozoli wydzielanych podczas mówienia czy oddychania, będących jedną z dróg rozprzestrzeniania się wirusów. 

Produkty oraz technologie przedstawione w dziale „Solidność ma znaczenie” to przede wszystkim zaprawy klejowe, fugi i spoiny do płytek, a także jastrychy, masy samopoziomujące, zaprawy murarskie czy betony. 

Nowy katalog obowiązuje od 1. stycznia 2022 r. Wersja elektroniczna jest dostępna na www.baumit.com. Można go przeglądać w wygodny sposób na stronie lub pobrać w formie pliku PDF, by mieć go zawsze pod ręką. 

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.