Tajemniczość natury w industrialnej odsłonie

Projektowanie wnętrz staje się sztuką, w której architekci i projektanci starają się łączyć nowoczesność z tradycją, a futurystyczne kształty z klasyczną naturą. Stworzona przez Grupę Tubądzin kolekcja Travertino stanowi doskonałe połączenie niepowtarzalnego piękna przyrody i najnowszych trendów.

Styl industrialny wywodzi się z charakterystycznych wnętrz fabryk i magazynów, które w kreatywny sposób zostały przekształcone na przestrzenie mieszkalne. Charakteryzuje go surowość materiałów, odkryte elementy konstrukcyjne, jak np. wyeksponowane rury czy przewody. Istotne są również metalowe elementy, drewno o naturalnej strukturze oraz surowe wykończenia. Fabryczny design nawiązuje do przemysłowej estetyki, ale jest przełamywany naturalnymi elementami, by stworzyć przytulne i oryginalne wnętrza.

Kolekcja Travertino, inspirowana niezwykłym krajobrazem Yellowstone, wprowadza do  industrialnych aranżacji naturalne piękno. Yellowstone, najstarszy park narodowy na świecie, zainspirował projektantów Grupy Tubądzin do stworzenia unikalnej kolekcji płytek ceramicznych. To nadzwyczajne miejsce, wypełnione malowniczymi wąwozami, wodospadami i gejzerami.

Yellowstone w Stanach Zjednoczonych to miejsce niezwykłe nie tylko ze względu na swoją historię, ale również ze względu na urokliwy krajobraz. Na trawertynowych wzgórzach tego regionu można znaleźć rozległy kompleks gorących źródeł, który w połączeniu z wapiennym osadem tworzy malownicze rysunki w odcieniach bieli, beżu i łagodnych brązów. Trawertynu w Yellowstone nie wolno wydobywać, choć jest jednym z najpiękniejszych na świecie. Ta nieosiągalność tylko dodaje mu uroku.

Projektanci kolekcji Travertino postanowili przenieść zachwycający i niedostępny wzór na płytki ceramiczne. W efekcie powstała seria o niepowtarzalnym wyglądzie, która odzwierciedla piękno trawertynowych wzgórz Yellowstone. Te płytki stanowią idealny element wystroju wnętrza utrzymanego w industrialnym designie, dodając mu elegancji, a jednocześnie pozostając w harmonii z naturą.

Płytki Travertino dostępne są w nowym, imponującym formacie 120 x 275 cm. Zastosować je można zarówno na ścianach, jak i podłogach, nadając pomieszczeniom unikalny charakter. Klasyczne piękno natury w formie ceramicznej to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną połączyć nowoczesność z tradycją.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.