Tikkurila: wakacyjny remont we własnym stylu

Wakacyjne miesiące wypełnione są barwami, które dodają energii i motywacji do wcielania w życie różnych wnętrzarskich pomysłów. Latem warto więc zaczerpnąć inspiracji z otaczającej nas przyrody i wykorzystać je w aranżacji domu. Marka Tikkurila przedstawia pomysły na pomieszczenia podkreślające nasz indywidualny styl, idealne na planowane w wakacje remonty.

Odpoczynek na łonie natury koi nerwy i pomaga w odnalezieniu wewnętrznego wyciszenia. Atmosferę błogiego relaksu można też przenieść do własnego domu, stosując w nim barwy kojarzące się z przyrodą. Kolory ziemi z palety Tikkurila Feel the Color inspirowane wnętrzem w stylu Bohemian pozwolą wykreować przestrzeń pełną naturalności i przytulności. Zastosowanie na ścianach farby Tikkurila Optiva Matt 5 w odcieniu zieleni Ficus N378 w prosty sposób nada pomieszczeniu aurę spokoju. Stylizowana biała komoda, bujna roślinność i egzotyczne ozdoby dodadzą stylizacji wyrazistego akcentu.

Dla fanów urlopów w ciepłych krajach ciekawym rozwiązaniem w samodzielnych domowych aranżacjach będzie użycie kolorystyki przypominającej wakacyjne podróże. Przywodzący na myśl piasek beżowy odcień Straw H456 rozpromieni pomieszczenie nawet w pochmurne dni. Mocniejsze akcenty, takie jak czerwień naturalnej cegły lub okazałe rośliny będą ładnie kontrastować ze stonowaną barwą ścian. Prosty regał pomalowany orzeźwiającym kolorem Rain J490 w pomysłowy sposób podkreśli styl stworzonej kompozycji kolorystycznej. Taki wystrój wystarczy uzupełnić dekoracyjną zastawą stołową i prywatna oaza w stylu Nostalgic jest gotowa!    

Jeśli preferujemy spokojniejsze wnętrza, to przy wakacyjnym remoncie warto postawić na ponadczasowe i uniwersalne aranżacje w stylu Classic. Jasny odcień Median X486 z palety Tikkurila umożliwi swobodne łączenie rozmaitych faktur i dodatków w jedną, harmonijną całość. W rozświetlonym w ten sposób pomieszczeniu możemy zastosować też kontrapunkt w postaci grafitowego stolika. Świeże kwiaty i dekoracyjne świece wdzięcznie zaakcentują szlachetność wystroju.

Więcej inspiracji do wakacyjnych remontów we własnym stylu można znaleźć pod adresem:   https://tikkurila.pl/inspiracje/kolekcja-tikkurila-feel-the-color

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, a w Polsce obecna jest od 1998 roku. Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.