Twój dom zmieni się wraz z tobą

Marzysz o własnym biurze? Twoje dzieci potrzebują osobnych pokoi? Od miesięcy zastanawiasz się, jak zmienić niewielkim kosztem funkcjonalność swojego mieszkania? Poszukaj rozwiązania w sklepach Castorama. Alara – nowy system modułowych ścianek działowych do samodzielnego montażu to odpowiedź na twoje potrzeby.

Żyjemy zmianą. Szczególnie, gdy nasze domy są jednocześnie biurami, szkołami, restauracjami czy placami zabaw i często okazuje się, że miejsca jest za mało. Zazwyczaj najprostsze rozwiązanie, czyli zmiana mieszkania, nie wchodzi w grę, musimy więc wybrać takie rozwiązanie, które pozwoli nam w łatwy sposób zmienić wnętrze – najlepiej bez kosztownego remontu. Obecnie z pomocą przychodzą praktyczne ścianki modułowe Alara do samodzielnego montażu, które umożliwiają wygodne wydzielenie potrzebnych stref.

Alara – innowacja, którą warto mieć w domu

Ścianki modułowe do samodzielnego montażu to idealne rozwiązanie, gdy musimy zmienić układ funkcjonalny pomieszczenia lub wyodrębnić z niego przestrzeń, na przykład gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny i musimy znaleźć dla niego zaciszne miejsce. Ścianki pomogą nam również, kiedy nasze dzieci, zajmujące do tej pory wspólny pokój, zaczną się domagać większej prywatności. Dzięki szerokiemu wyborowi różnych modułów, bez problemu podzielimy nawet pokój z jednym oknem i zapewnimy każdemu dziecku dostęp do światła dziennego. Ścianki pomogą nam również wydzielić kąt do pracy, dzięki temu ryzyko, że w czasie ważnej telekonferencji w tle będą szaleć nasze pociechy, spadnie do zera. Alara pomoże również zmienić różnego rodzaju rozwiązania, które obecnie przeszkadzają nam w naszym mieszkaniu. Może na przykład zaczynamy rozumieć, że połączenie kuchni i salonu okazało się dla nas niezbyt praktycznym rozwiązaniem. Albo otwarta przestrzeń, którą tworzy salon z przedpokojem, świetnie sprawdza się w katalogach, ale na co dzień, szczególnie w naszym klimacie, powoduje niepotrzebne przeciągi.

Ścianki Alara nie wymagają kosztownego remontu, są łatwe w montażu i – w razie potrzeby – można je szybko przenieść lub zdemontować. Dzięki modułowej budowie dobierzesz je dokładnie do swoich potrzeb.

Ścianki działowe Alara to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż tradycyjne płyty gipsowe, ponieważ montaż jest bardzo szybki i można to zrobić samodzielnie. Odpowiedni wybór elementów zapewni mieszkańcom dokładnie taki komfort użytkowania, jakiego potrzebują. Jeśli potrzebujesz mieć w wydzielonym pomieszczeniu dostęp do światła dziennego, a okno znajduje się w innej części pokoju, możesz zastosować gotowe ścianki działowe z modułów z wbudowanymi oknami, a  jeśli chcesz zachować odpowiedni poziom prywatności – zdecyduj się na moduł z oknem mrożonym – podpowiada Krzysztof Prątnicki, ekspert Castorama Polska.

Modułowe zalety

Najważniejszą zaletą ścianek Alara jest możliwość dowolnej konfiguracji i dostosowania ich do każdej przestrzeni. Z oferty wybierasz te elementy, które są ci w danej sytuacji potrzebne, a dzięki ujednoliconym wymiarom bez trudu można je łączyć, tworząc konstrukcje odpowiadające rozmaitym potrzebom. Możesz zbudować całą ściankę pełną, czy też wybrać moduły z oknem. Potrzebujesz tablicy korkowej – w sklepach Castorama znajdziesz odpowiedni moduł.

W serii Alara główną rolę odgrywają kwadratowe panele o wymiarach 100 x 100 cm, 100 x 50 i 100 x 25 cm, oraz inne moduły, dzięki którym można łatwo dopasować ścianki do wysokości i szerokości pomieszczenia. Dodatkowo można dokupić górny i boczny panel maskujący, który ma za zadanie zamaskować przestrzenie miedzy ścianką a sufitem, ścianką a ścianą i ładnie wykończyć całą konstrukcję.

Panele montuje się do sufitu i podłogi. Inną opcją jest zainstalowanie ruchomych ścianek modułowych, umieszczonych na podstawkach z kółeczkami. Dzięki temu panele można przesuwać tam, gdzie akurat są potrzebne.

W personalizacji ścianek działowych pomoże fakt, że dostępne są również w wariancie do samodzielnego pomalowania. Możesz więc nadać im wymarzony wygląd, w pełni wkomponowując je w obecny wystrój wnętrza. Gotowe ścianki działowe można wzbogacić o półeczki czy tablicę korkową, drzwi przesuwne to obowiązkowy element, kiedy zamyka się zupełnie przestrzeń wykorzystując panele ogniochronne. Dzięki temu każdą, nawet najbardziej ograniczoną, przestrzeń można dostosować do indywidualnych potrzeb  podsumowuje Krzysztof Prątnicki z Castorama Polska.

Sam montaż ścianki nie wymaga specjalistycznych narzędzi, klejów ani zapraw, ponieważ odbywa się za pomocą klipsów i kołków dołączonych do zestawu. Wystarczy jedno kliknięcie, aby spiąć razem panele i inne elementy, z których powstają ścianki Alara. Ścianki mogą być różnej wysokości, jeśli jednak potrzebujesz pełnego wydzielenia pomieszczenia, zastosuj panele z klasą odporności ogniowej (klasa B) wraz z systemem do drzwi przesuwnych Alara.

Informacje o spółce Castorama:

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii polepszania warunków mieszkaniowych w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 83 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia ponad 12 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy. W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy na stronę www.castorama.pl oraz www.kingfisher.com.