Wiosną czas wyjść z pięknem na zewnątrz

Zaniedbane i wyblakłe drewno ogrodowe potrafi oszpecić nawet najpiękniejszą aranżację przydomowej przestrzeni i zniechęcić do korzystania z uroków wiosny w otoczeniu zieleni. Oto kilka wskazówek od marki Tikkurila, jak zabezpieczyć i odświeżyć drewniane elementy wokół domu i cieszyć się w sezonie efektowną ogrodową architekturą. 

  1. Czyszczenie i olejowanie tarasu

Zszarzałe po zimie deski tarasowe wymagają odświeżenia? Olejowanie pozwoli przywrócić im ładny, w pełni naturalny wygląd i przedłużyć żywotność drewna. Zanim jednak zabierzemy się za tę czynność, taras w pierwszej kolejności należy umyć. Gdy wyschnie nakładamy olej np. Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil, który zabezpieczy powierzchnię przed wilgocią i zanieczyszczeniami, a także będzie ograniczać jej pękanie, podkreślając przy tym charakterystyczny rysunek słojów. 

  1. Odświeżenie mebli ogrodowych 

 Wyblakłe i zakurzone meble ogrodowe wcale nie zachęcają, by wygodnie rozsiąść się na tarasie i cieszyć wiosennym słońcem, dlatego im również przyda się mały lifting. Impregnująca lakierobejca Tikkurila Valtti Plus Complete zapewni ochronę drewna w zmiennych warunkach pogodowych, a dzięki szerokiej palecie barw pozwoli uzyskać piękny kolor mebli  wpisujący się w aranżację każdego ogrodu. 

  1. Mała architektura ogrodu jak nowa 

Istotnymi elementami kształtującymi klimat przydomowej przestrzeni są także ogrodzenia, skrzynie na kwiaty oraz przydomowe warzywniki. Jeśli na wiosnę odświeżymy ich kolor, to przez cały sezon stanowić będą wdzięczne uzupełnienie ogrodowej scenerii zachęcające do spędzania czasu na świeżym powietrzu. 

Więcej ogrodowych inspiracji znajduje się na stronie https://tikkurila.pl/pomysly/w-ogrodzie.  

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG.

Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.