Wspólne babskie gotowanie

Przed nami marzec, wiosna i Dzień Kobiet. I chociaż ma to święto swoich zwolenników i przeciwników, może warto je jednak celebrować? Umówić się na babski wieczór albo dzień z przyjaciółką, mamą, córką i spędzić kilka chwil razem? Umilą nam ten czas małe przekąski przygotowane w świetnie zorganizowanej kuchni.

Może nie każdy wie, ale Dzień Kobiet pierwszy raz obchodzony był 8 marca w 1910 roku, rok wcześniej 28 lutego. Ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. W Polsce może kojarzyć się z epoką socjalizmu i rozdawaniem w zakładach pracy goździków i paczek rajstop dla pracujących tam kobiet. Szczęśliwie ten czas już za nami i możemy ten dzień świętować według własnych zasad. I chociaż dbać o siebie, o kobiety i relacje powinniśmy każdego dnia, to podkreślenie tego tą szczególną datą pozwala nam to bardziej celebrować. Z tej okazji możemy zorganizować wyjście na miasto lub urządzić babskie spotkanie w domu.

Gotujmy razem

Połączenie kuchni i salonu zdaje się być idealną opcją podczas wspólnego gotowania. Możemy razem z koleżankami przygotowywać przekąski, rozmawiać z tymi siedzącymi na wygodnej sofie Groovy Miu z Miuform (model z innowacyjnym systemem rozkładania do spania codziennego) i cieszyć się tym wspólnym czasem. Dobrze zorganizowana kuchnia, w której wszystko jest na swoim miejscu z pewnością ułatwi nam cały ten proces.

Domową spiżarnię możemy stworzyć w wysokiej szafce wyposażonej w systemy marki PEKA. System TANDEM, niczym prawdziwa spiżarnia, zapewnia dużo miejsca na zapasy. Zamontowany w zabudowie wysokiej stwarza wygodną szafę z funkcjonalnością lodówki.

Po otwarciu szafki jej zawartość dzieli się na dwie części: przestrzeń do przechowywania na drzwiach i półki wewnętrzne. Pod hasłem „dwa razy większa szafka, dwa razy większa wygoda” kryje się więcej miejsca na przechowywanie cotygodniowych zakupów dla całej czteroosobowej rodziny.

Kawka jak w kawiarni

Po wytrawnych przekąskach czas na coś słodkiego i filiżankę małej czarnej. Wszystko, co niezbędne do przygotowania aromatycznej kawy znajdziemy w zasięgu ręki tuż nad wbudowanym ekspresem do kawy. Dzięki zamontowanym wysuwanym półkom EXTENDO widzimy wszystko jak na tacy, nawet to, co znajduje się w głębi szafki. Takie rozwiązanie zastępuje tradycyjne półki meblowe, dzięki czemu możemy kreatywnie wykorzystać wnętrza głębokich szafek. Teraz z łatwością sięgamy po produkty znajdujące się nawet na samym końcu.

Serwowanie z klasą

Gdy przekąski są gotowe, nadszedł czas, aby stworzyć eleganckie aranżacje i podać je z klasą. Jeden z elementów sofy, puf z funkcją przechowywania, nakryty świeżymi kwiatami może stać się idealnym tłem dla Waszych kulinarnych dzieł. A co powiecie na dodanie jeszcze jednego elementu, który doda prezentacji wyjątkowego charakteru? Duża szara taca marki PEKA, to nie tylko praktyczny element, ale także designerski dodatek do każdej kuchni.

Dzień Kobiet to wyjątkowy moment, który warto celebrować w towarzystwie najbliższych. Wspólne gotowanie to doskonały sposób na spędzenie tego dnia w radosnej atmosferze.

A jak Ty planujesz spędzić Dzień Kobiet? Może również planujesz babskie spotkanie z rodziną lub przyjaciółkami? Podziel się swoimi planami.

 

www.peka.pl