ZA NAMI II EDYCJA KONFERENCJI I TARGÓW #JESTEM FACHOWCEM POLBRUK 2023

14.03.2023 r. w Katowicach odbyła się Konferencja i Targi #Jestem Fachowcem Polbruk 2023. Było to spotkanie przedstawicieli hurtowni oraz branży brukarskiej w Polsce i druga edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Organizatorem oraz gospodarzem spotkania była firma Polbruk SA.

W konferencji i targach wzięło udział 350 osób. W programie znajdowało się wiele ciekawych wykładów i prezentacji oraz quizy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Tematem przewodnim konferencji była idea budowy bardziej przyjaznej dla mieszkańców i środowiska przestrzeni bazującej na materiałach budowlanych o odpowiedniej jakości i parametrach. Obecni usłyszeli o aktualnych trendach w projektowaniu i nowych produktach marki Polbruk. Opowiadał o tym Wojciech Średniawa – Główny Projektant Polbruk S.A. Ważnym zagadnieniem była wodoprzepuszczalność powierzchni z kostki brukowej. Temat ten został zaprezentowany przez Marka Pałasza – Dyrektora ds. Innowacji Technicznych Polbruk S.A. oraz Przemysława Durleja – Pełnomocnika Prezesa ds. wdrażania produktów VAP Bosta-Beton. Podczas konferencji zaprezentowały się firmy należące do Grupy CRH – kluczowego dystrybutora materiałów budowlanych na świecie: Cement Ożarów, Bosta-Beton i Trzuskawica. Gośćmi specjalnymi konferencji w Katowicach były P. Izabela Szarmach i P. Olga Piórkowska, projektantki i prowadzące program TV „Wymarzone Ogrody” HGTV Polska, które od lat zajmują się aranżacją przestrzeni i projektowaniem ogrodów.

Najważniejszym punktem spotkania branżowego w Katowicach był prestiżowy konkurs o Puchar Jestem Fachowcem Polbruk 2023. W konkursie startowało 10 brukarskich drużyn, które podjęły się zadania zbudowania aranżacji według zadanego projektu w 1,5 godz. Konkursowi towarzyszyły ogromne emocje.

Podczas targów liderzy rynku kostki brukowej zaprezentowali nowości w branży, które warto poznać przed rozpoczęciem wiosennego sezonu 2023. Gospodarz wydarzenia – firma Polbruk przygotowała ogród pokazowy, stanowiska R&D oraz projektowe. W gronie wystawców znalazły się firmy: Catchshift – producent podnośników próżniowych, Sicol – producent chemii budowlanej oraz specjalistycznych spoiw ogniotrwałych i chemoodpornych dla budownictwa, Mascot – producent odzieży roboczej i obuwia ochronnego, Mimal – producent lekkich maszyn budowlanych i narzędzi brukarskich, Kostrabau – dystrybutor tarcz diamentowych i odzieży ochronnej, Probst  – producent narzędzi, wyposażenia i maszyn budowlanych, a także lider technologii odwadniania w Polsce – firma Aco. Swoje stanowiska miały też spółki z Grupy CRH: Trzuskawica – lider w wydobyciu kamienia wapiennego i w produkcji wapna w Polsce, Cement Ożarów – producent cementu i produktów specjalnych oraz Bosta-Beton – producent betonu towarowego.

***

Targi #Jestem Fachowcem Polbruk adresowane są do specjalistów, fachowców, brukarzy oraz firm profesjonalnie trudniących się brukarstwem, a także producentów oraz dystrybutorów produktów komplementarnych dla kostki brukowej. Znaczną część odbiorców stanowią również firmy świadczące usługi wspierające biznes brukarski.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Polbruk S.A. – to jeden z liderów w produkcji kostki brukowej, płyt betonowych oraz małej architektury w Polsce. Stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się produkty z segmentów – Kostki i płyty, Architektura oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Polbruk SA jest laureatem nagrody Superbrands Polska 2020.

O firmie

www.polbruk.pl

www.facebook.com/polbruk

www.instagram.com/polbruk_inspirujemy/

www.facebook.com/JestemFachowcem