Baterie łazienkowe – na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Współgranie designu, funkcji, trwałości, jakości i ceny

– Ponadczasowe, nowoczesne wzornictwo dla całej łazienki

– Trwałe cechy produktu, które pomagają oszczędzać wodę i energię

– Duravit Best Match: Umywalka i bateria w doskonałej harmonii funkcjonalnej i estetycznej

– Ceny od podstawowych do luksusowych

– Sprawdzona jakość premium firmy Duravit

Przed zakupem baterii łazienkowej trzeba podjąć różne decyzje. Różnorodność dostępnych serii baterii jest po prostu nieskończona. Różnią się one przede wszystkim pod względem wzornictwa, funkcji i ceny. Coraz ważniejsze stają się takie aspekty jak trwałość oraz oszczędne zużycie wody i energii. W poszukiwaniu odpowiedniej baterii należy wziąć pod uwagę różne czynniki.

Różnorodność wzorów główek prysznicowych, od klasycznej główki o szerokiej średnicy, poprzez minimalistyczną główkę o cylindrycznym lub kwadratowym kształcie, dostępną w wersji chromowanej lub czarnej matowej, gwarantuje doskonałe dopasowanie wizualne do różnych serii baterii.

Ponadczasowa nowoczesność i uniwersalność wzornictwa

Decyzje podejmowane przy urządzaniu nowej łazienki opierają się przede wszystkim na estetyce. Warto mieć na uwadze w procesie decyzyjnym, że łazienka musi pozostać atrakcyjna przez 15 lat lub więcej. Ponadczasowo nowoczesny design jest głęboko zakorzeniony w DNA firmy Duravit. Kierownictwo produktu, wewnętrzny zespół projektowy, międzynarodowa sieć dostawców oraz zewnętrzni projektanci, tacy jak Philippe Starck, Kurt Merki Jr, Matteo Thun & Antonio Rodriguez oraz Bertrand Lejoly, współpracują przy tworzeniu baterii i zestawów prysznicowych. Linie baterii i zestawów prysznicowych Duravit oferują wiele wariantów wzorniczych dla różnych kolekcji stylistycznych i całościowej aranżacji łazienki. Ponadto na każdą kieszeń, przy niezmiennie wysokiej jakości wzornictwa i z trwałymi, łatwymi do czyszczenia opcjami powierzchni Chrome i Black Matt.

Zastosowanie baterii w całej łazience

Duravit oferuje armaturę jednouchwytową w różnych rozmiarach (S-XL) o optymalnej wysokości do wszystkich umywalek.  Jako dostawca kompletnych rozwiązań łazienkowych Duravit chce zaoferować coś dla każdej części łazienki: od umywalki poprzez prysznic i wannę, w wersji natynkowej i podtynkowej.

Do montażu podtynkowego służy Duravit BlueBox®, uniwersalny system montażowy dla różnych wzorów baterii (baterie dźwigniowe lub termostaty). Dzięki temu decyzję o projekcie można podjąć już po zamontowaniu zestawu podstawowego. 

Baterie White Tulip świadczą o ekstrawaganckiej dbałości o szczegóły. Spójnym elementem wzornictwa jest uchwyt, który jest lekko pochylony na zewnątrz i dzięki gładko wypolerowanej powierzchni jest niezwykle łatwy i przyjemny w obsłudze.

Dopasowana oferta dysz prysznicowych

Dysze prysznicowe są doskonałym dodatkiem w każdym miejscu – czy to pod prysznicem, czy na wannie. W zoptymalizowanym programie dysz prysznicowych Duravit można znaleźć coś dla każdego gustu i zastosowania. Dzięki główkom prysznicowym i głowicom w różnych cenach, z różnymi rodzajami strumienia i powierzchniami, w każdym przypadku można dokonać indywidualnego wyboru. Funkcje takie jak EasyClean ułatwiające czyszczenie lub technologia Click! umożliwiająca zmianę trybu strumienia za jednym naciśnięciem przycisku zwiększają wygodę i komfort. Różnorodność wzorów, od klasycznej główki prysznicowej o szerokiej średnicy, po minimalistyczną główkę prysznicową o cylindrycznym lub kwadratowym kształcie, gwarantuje również doskonałą optykę.

Powściągliwe, ale wyraziste – baterie D-Neo wyróżniają się prostą, geometryczną formą. Charakterystyczny wąski, pionowo ustawiony uchwyt jest standardem w całym asortymencie.

Systemy prysznicowe w wersji jednouchwytowej lub z termostatem, jako praktyczne rozwiązania typu “wszystko w jednym”, sprawiają, że kąpiel jest przyjemna, a ponadto są idealnym rozwiązaniem renowacyjnym, nie wymagającym skomplikowanych prac podtynkowych.

Komfortowa obsługa

Egonomicznie zaprojektowane uchwyty, przyjemne w dotyku, to kluczowa cecha w projektowaniu baterii, które są wygodne i łatwe w obsłudze. Dzięki temu możliwe jest dokładne ustawienie ilości i temperatury wody. 

Alternatywą dla baterii jednouchwytowych są baterie z termostatem do prysznica i wanny: ich zaletą jest możliwość ustawienia żądanej temperatury, co zapewnia stałą temperaturę wody i niweluje wahania ciśnienia.

W bateriach umywalkowych z FreshStart w pozycji centralnej płynie na początku tylko zimna woda. Ciepła woda pojawia się dopiero wtedy, gdy użytkownik celowo przesunie uchwyt w lewo.

Zrównoważone funkcje ekonomiczne

W bateriach i natryskach Duravit zastosowano inteligentne technologie , aby zaoferować konkretne korzyści ekonomiczne. W pozycji środkowej energooszczędne baterie umywalkowe z funkcją FreshStart produkują na początek tylko zimną wodę. Ciepła woda jest dodawana dopiero wtedy, gdy uchwyt zostanie celowo przesunięty w lewo. Zmniejsza to zapotrzebowanie na energię i obniża koszty energii oraz emisję CO2, ponieważ ciepła woda jest używana tylko w sytuacjach, w których jest rzeczywiście potrzebna. Zimna woda doskonale nadaje się do mycia rąk, czyszczenia zębów i podlewania roślin.

C.1 doskonale harmonizuje z wszystkimi współczesnymi, liniowymi liniami łazienkowymi. Zaprojektowane przez Kurta Merki Jr. ikoniczne baterie o idealnie proporcjonalnym wyglądzie i dotyku tworzą naturalną syntezę z umywalką i wanną, nasycając pomieszczenie bezpretensjonalną prostotą.

Przy przepływie 5,5 l/minutę wszystkie baterie umywalkowe Duravit są oszczędne w zużyciu ciepłej wody i energii. Jeszcze oszczędniejsze są baterie MinusFlow, których przepływ jest ograniczony do 3,5 l/min. Technologia AirPlus dodatkowo dodaje powietrze do strumienia wody, tworząc delikatny, objętościowy strumień.

Potencjalne oszczędności wody i energii są również ogromne, zwłaszcza w przypadku kąpieli pod prysznicem: W porównaniu ze standardowymi prysznicami, główki prysznicowe Duravit MinusFlow mają zredukowany przepływ do 40%, a w przypadku głowic prysznicowych nawet do 60% (główki prysznicowe MinusFlow = 9 l/minutę, standardowe główki prysznicowe 15 l/minutę, standardowe głowice prysznicowe 25 l/minutę). 

Jakość i gwarancja

Duravit stosuje we wszystkich bateriach materiały wysokiej jakości, na przykład niezawodne wkłady ceramiczne zapewniające długą żywotność. Przed wprowadzeniem na rynek baterie poddawane są surowym testom pod względem komfortu mycia i zachowania się podczas rozpryskiwania. To gwarantuje Duravit Best Match: Opracowany przez Duravit konfigurator pomaga użytkownikom znaleźć najlepszą kombinację baterii i ceramiki dla każdej strefy zmywania: www.duravit.com/bestmatch

Duravit oferuje dobrowolną pięcioletnią gwarancję na wszystkie baterie i natryski. Części zamienne są dostępne przez całe 15 lat po wycofaniu każdej linii produktów z produkcji.