Dlaczego warto stosować baterie bezdotykowe?

Baterie bezdotykowe jeszcze do niedawna były kojarzone tylko z obiektami komercyjnymi, a dziś coraz częściej pojawiają się także w budynkach mieszkalnych. Istnieje wiele argumentów, dla których warto wybrać taką nowoczesną armaturę, tym bardziej, że na rynku pojawiają się coraz ciekawsze modele oferujące jeszcze większą funkcjonalność i wygodę użytkowania.

 Baterie elektroniczne są wciąż kojarzone przez wiele osób z przestrzeniami publicznymi, ale wraz z rosnącym zróżnicowaniem modeli dostępnych na rynku coraz częściej można je spotkać w prywatnych domach czy mieszkaniach. O ich wyborze decyduje przede wszystkim oszczędność wody i zupełna bezobsługowość. Mechanizm uruchamiania na podczerwień i stała objętość przepływu maksymalnie do 3 l/min pozwalają zaoszczędzić aż 60% wody w porównaniu z baterią jednouchwytową. Brak konieczności dotykania pokręteł, dźwigni czy obudowy przekłada się na maksymalną higienę i bezpieczeństwo obsługi. W przypadku tego typu mechanizmu znika ryzyko przypadkowego ustawienia gorącego strumienia i oparzenia rąk, jak może to mieć miejsce np. w przypadku obsługi armatury jednouchwytowej przez dziecko. Współczesne baterie na podczerwień oferują o wiele więcej korzyści i są dostępne w wielu ciekawych wykonaniach, które z łatwością zmieszczą się w domowym budżecie. Sztandarowym przykładem może być nowa seria praktycznych baterii elektronicznych MODUS E. 

MODUS E to praktyczne i oszczędne baterie umywalkowe na podczerwień o nowoczesnym designie

Więcej funkcji, większe możliwości

Armatura elektroniczna stosowana w przestrzeniach publicznych jest zwykle zaopatrzona tylko w standardowy czujnik na podczerwień. Temperatura wody, jak i czas jej wypływu są z reguły ustawione na stałe przez instalatora i nie ma możliwości ich zmiany. Na rynku są jednak baterie dedykowane budownictwu półkomercyjnemu i mieszkalnemu, które umożliwiają indywidualne dostosowanie parametrów wypływającej wody zgodnie z własnymi potrzebami. Na przykład bateria SCHELL MODUS E została wyposażona w regulator strumienia i temperatury, dzięki czemu można łatwo dostosować objętość i parametry wody w zależności od wykonywanych czynności. Ważnym aspektem jest również całkowite bezpieczeństwo użytkowania armatury w każdej sytuacji. Dzięki nastawnej blokadzie wody gorącej nie ma ryzyka, że w razie braku dostaw wody zimnej dojdzie do poparzenia rąk. Wbrew pozorom uruchamianie na podczerwień wcale nie musi powodować problemu np. z przypadkowym otwarciem strumienia w momencie ustawienia w umywalce np. wiadra czy zaklejenia sensora. Bateria MODUS E posiada specjalne zabezpieczenie uniemożliwiające zbędne straty w takich sytuacjach. Baterię można również zablokować na czas jej czyszczenia na 120 sekund.

Baterie MODUS E posiadają regulator temperatury wody, co zapewnia komfort użytkowania

Fot. SCHELL 

Higienicznie i bardzo oszczędnie

 Nowoczesne baterie elektroniczne oferują maksimum higieny nie tylko ze względu na sposób uruchamiania. Inteligentna elektronika zastosowana w bateriach SCHELL MODUS E oferuje program płukania baterii i instalacji po 24 godzinach od ostatniego użycia. Regularnie uruchamiany przepływ wody przez 30 sekund pozwala zapobiec namnażaniu się potencjalnie groźnych dla zdrowia drobnoustrojów w nieużywanych odcinkach wewnętrznej instalacji wodnej. Jednocześnie przepływ wody został dostosowany w taki sposób, by zagwarantować oszczędne gospodarowanie cenną wodą. Maksymalny przepływ wynosi w tym przypadku zaledwie 3 l/min, podczas gdy w standardowych bateriach jednouchwytowych – aż 5 l/min. Istnieje ponadto możliwość zastosowania specjalnego perlatora, który dodatkowo zmniejsza zużycie wody dzięki minimalnej objętości 1,33 l/min. Wbrew pozorom montaż baterii elektronicznej wcale nie wiąże się z prowadzeniem dodatkowego zasilania. Baterie SCHELL MODUS E są dostępne w wersji na cztery baterie alkaliczne AA, których nie trzeba wymieniać przez bardzo długi czas. Łatwość instalacji zapewnia dodatkowo opcja intuicyjnego programowania zbliżeniowego. 

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.