DROBNE NAPRAWY DREWNIANEJ PODŁOGI

Podłogi drewniane łączą w sobie trwałość i elegancję, z czasem jednak mogą pojawić się na nich nieestetyczny rysy, szczeliny i pęknięcia. Niedoskonałości tego typu skutecznie zamaskujemy za pomocą kitu do parkietu firmy Soudal. 

 Posadzka z litego drewna wprowadza do każdego wnętrza nutę naturalnego piękna i przytulny klimat. Jej walory dekoracyjne potęguje fakt, że doskonale współgra z różnymi stylami aranżacji. Solidnie wykonana podłoga drewniana jest nie tylko ozdobą pomieszczenia – odczuwalnie podnosi również komfort jego użytkowania. Skutecznie tłumi dźwięki, po posadzce można chodzić boso, nie narażając się przy tym na nieprzyjemne uczucie chłodu pod stopami, jest to także rozwiązanie bardzo przyjazne dla alergików, ponieważ drewno nie przyciąga kurzu. Drewniana podłoga charakteryzuje się ponadto dużą wytrzymałością, jednak jej systematyczna konserwacja jest niezbędna. Jeżeli na powierzchni podłogi zauważymy rysy, pęknięcia czy szczeliny między deskami, to warto jak najszybciej je wypełnić. W tym celu z powodzeniem możemy zastosować kit do parkietu marki Soudal.

Oferowany przez firmę Soudal kit do parkietu jest uszczelniaczem na bazie dyspersji akrylowych, dostępnym w najpopularniejszych kolorach drewna (buk, brzoza, dąb, klon/jesion, sosna, wiśnia/olcha, mahoń, wenge). Jest on gotowy do użycia i przystosowany do aplikacji standardowym pistoletem do uszczelniaczy. Dzięki temu bardzo precyzyjnie zamaskujemy różnego rodzaju ubytki i szczeliny połączeniowe w drewnianej podłodze, a także boazerii czy drewnianych ramach okiennych. Preparat ten powszechnie stosowany jest również do spoinowania listew przypodłogowych i ościeżnicowych. 

Kit do parkietu Soudal nie zawiera rozpuszczalników i jest całkowicie bezpieczny dla drewna. Po utwardzeniu spoina daje się malować i lakierować, nie kruszy się i nie pęka, a ponadto zyskuje wodoodporne właściwości. Dodatkowym atutem jest transparentny kartusz, który umożliwia bezbłędny dobór koloru kitu do drewnianej powierzchni.

Przed aplikacją preparatu należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu i osuszeniu podłoża. Przez 5 godzin od momentu nałożenia kit nie powinien być narażony na działanie wody. Z kolei malowanie lub lakierowanie spoiny możliwe jest po upływie co najmniej 24 godzin.