Stylowy monochromatyzm czy ożywcza gra kolorów?

Monochromatyczne wnętrza hipnotyzują stylową głębią i szlachetnym designem, podczas gdy wyraziste kolorystyczne zestawienia zachwycają płynącą z barw energią. Nic dziwnego, że nie brakuje pasjonatów obu aranżacyjnych konwencji. Tylko od pożądanego efektu końcowego zależy, którą z nich wybrać przy urządzaniu własnych czterech kątów.

W monochromatycznych aranżacjach króluje szyk i nowoczesny sznyt. Jeden odcień zastosowany na różnych elementach wystroju sprawia, że sypialnia nabiera niebywałej intensywności i uroku. Ściana w kolorze J438 z palety Tikkurila Optiva Nature 5 gustownie współgra z miękkimi tkaninami w podobnych tonach, którymi wyścielone jest łóżko, dzięki czemu wnętrze wydaje się lekkie i niezwykle przytulne.

 

Monochromatyczny wystrój wcale nie oznacza bezbarwnej nudy. Wystarczy postawić na nieco odważniejszy odcień farby, jak np. K396 Safari od Tikkurila. Pomalowanie ścian i drewnianych mebli w tym samym wyrazistym kolorze zapewni absolutnie widowiskowy efekt. Dodatki w pasujących, miodowych tonacjach spotęgują wrażenie wysmakowanej elegancji i stylu.

Jeśli, pomimo zalet wystroju ton w ton, preferujemy kompozycje bardziej zróżnicowane kolorystycznie, kontrastowy tandem stanowi odpowiedź na wszelkie aranżacyjne dylematy. Połączenie rubinowej czerwieni L418 farby Tikkurila Optiva Matt 5 z dyskretną szarością zaskoczy ekscytującą świeżością i ekspresją. Garderoba w tym wydaniu zyska zdecydowany charakter, tworząc pełną kolorytu stylizację, której nie powstydziłby się żaden miłośnik urządzania wnętrz.

Ożywczy kontrast we wnętrzach z powodzeniem można wprowadzić również za pomocą detali. Kolorowe elementy wyposażenia i dodatki w odcieniach ochry, cynamonu czy musztardy wniosą szczyptę wysmakowanej pikanterii do każdej aranżacji. Dla zachowania dekoratorskiej równowagi ściany warto pomalować na mniej krzykliwe tonacje. Optymalnym rozwiązaniem będzie np. matowa szarość L478 z kolekcji Tikkurila Optiva Nature, która wykreuje subtelne, tonujące tło dla bardziej wysyconych kolorów.

Więcej zarówno monochromatycznych, jak i kolorowych aranżacji znajduje się na stronie www.tikkurila.pl/inspiracje.

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG.

Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.