DRUTEX przedstawia okno nowej generacji IGLO EDGE

DRUTEX, wiodący producent okien, drzwi i rolet w Europie, zaprezentował nową generację okien IGLO, która wyznacza standardy w zakresie efektywności energetycznej oraz nowoczesnego designu. Okno IGLO EDGE otwiera nowy rozdział w aranżacji budynków.

Wieloletnie prace działu B+R, inżynierów oraz technologów firmy DRUTEX zaowocowały wprowadzeniem do oferty jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie okien, okna IGLO EDGE.

Nowy system IGLO EDGE wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów poszukujących stolarki o minimalistycznych kształtach, eleganckiej konstrukcji, a przy tym wyróżniającej się bardzo dobrymi parametrami izolacji cieplnej oraz wysoką statyką pozwalającą na wykonywanie dużych gabarytów.

Wysoce energooszczędne okno IGLO EDGE zapewnia najwyższy poziom izolacji termicznej Uw = 0,66 W(m2K), a 7-komorowy profil klasy A o głębokości zabudowy 82 mm w połączeniu z 58 mm pakietem szybowym wypełnionym argonem oraz autorskim systemem uszczelnienia okna stanowi absolutną nowość na globalnym rynku stolarki.

„IGLO EDGE to odpowiedź na potrzebny naszych klientów, partnerów handlowych firmy, ale także architektów i ekspertów branżowych w Polsce i zagranicą. Swoim wysublimowanym kształtem nawiązuje do stolarki aluminiowej, a jednocześnie oferuje doskonałe parametry w zakresie energooszczędności, komfortu użytkowania i możliwości konstrukcyjnych” – mówi Paweł Jereczek, dyrektor ds. handlowych w firmie DRUTEX.

DRUTEX w oknie IGLO EDGE zastosował zupełnie nową, drugą generację potrójnego uszczelnienia EPDM, którego pierwowzór miał premierę w roku 2013 w systemie Iglo Energy i był pierwszym tego typu rozwiązaniem na świecie, tym samym wyznaczając niezwykle restrykcyjne standardy uszczelnienia. Nowa generacja uszczelnienia również wykorzystuje m.in. uszczelkę centralną, której zmodyfikowany kształt odpowiada za perfekcyjny docisk na całej powierzchni stycznej, co pozwala na uzyskanie rewelacyjnych parametrów w zakresie izolacji termicznej, wodoszczelności i przepuszczalności powietrza.

IGLO EDGE jako jedno z pierwszych okien PVC na świecie umożliwia stosowanie pakietów szybowych o szerokości aż do 58 mm, co pozwala na zachowanie doskonałych parametrów izolacji termicznej przy mniejszych gabarytach okna. Jest to kluczowe rozwiązanie dla nowego budownictwa pasywnego jak i rynku wtórnego, gdzie klienci często nie mają możliwości powiększenia gabarytów stolarki okiennej. Dzięki temu system pozwala tworzyć nawet najbardziej wyszukane i skomplikowane konstrukcje architektoniczne.

Główne zalety IGLO EDGE:

  • innowacyjna technologia – produkt powstał w oparciu o autorskie rozwiązania i patenty z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii; profil IGLO EDGE jest klasy A i został wykonany z materiału pierwotnego, dostępny jest w 3 kolorach: białym, brązowym oraz antracytowym,
  • oszczędność energii – dzięki doskonałym właściwościom izolacji termicznej Uw = 0,66 W(m2K), IGLO EDGE pozwoli obniżyć rachunki za ogrzewanie, czy energię elektryczną zużytą na potrzeby pracy klimatyzacji; system posiada 3 uszczelki EPDM, w tym uszczelkę centralną, natomiast w skrzydle, pod osadzenie pakietu szybowego, inżynierowie DRUTEXu umieścili 2 uszczelki PVC, które dodatkowo poprawiają parametr izolacji termicznej,
  • bezpieczeństwo – aż 4 zaczepy antywyważeniowe w standardzie i 2 mm wzmocnienie stalowe w ramie i skrzydle oraz pakiety szybowe w zakresie szerokości 48-58 mm w kilkunastu wariantach szkła gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa,
  • design – minimalistyczny kształt i prosta, elegancka linia konstrukcji zapewnia wizualną atrakcyjność systemu,
  • multifunkcjonalność – IGLO EDGE sprawdzi się w każdym klimacie nie tylko jako typowe okno, ale również jako drzwi balkonowe czy tarasowe; dodatkowo system jest kompatybilny z roletami aluminiowymi i PVC, żaluzjami fasadowymi, szklanymi balkonami francuskimi oraz automatyką typu Smart Home,
  • większe możliwości konstrukcyjne – dzięki wysokiej statyce IGLO EDGE pozwala na wykonywanie konstrukcji wielkogabarytowych, które doskonale wpisują się w najnowsze trendy architektoniczne,
  • więcej światła – dzięki zmniejszonej powierzchni złożeniowej ramy i skrzydła (114 mm) IGLO EDGE oferuje większą przezierność powierzchni szyby, co przekłada się na jego wyższą efektywność energetyczną oraz jeszcze lepsze nasłonecznienie pomieszczeń.

„Po raz kolejny zaprezentowaliśmy światu unikalny pod każdym względem produkt, wyznaczający kierunek rozwoju stolarki okiennej. IGLO EDGE to krok w przyszłość. To nowatorskie podejście do procesu tworzenia nowego modelu okna jak i spełnienia oczekiwań współczesnego, niezwykle wymagającego Klienta. Prace nad produktem trwały ponad 2 lata i są wynikiem 30-letniego doświadczenia w produkcji szyb zespolonych, jak i blisko 20 lat tworzenia autorskich, innowacyjnych systemów okiennych w skali globalnej. System posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i dopuszczenia potwierdzające jego unikalne walory użytkowe. Dlatego jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do IGLO EDGE” – powiedział Paweł Grzonka, dyrektor ds. marketingu w firmie DRUTEX.

***

DRUTEX to marka o znaczeniu i zasięgu globalnym. Eksportuje swoje wyroby do ponad 40 krajów na całym świecie, a sprzedaż zagraniczna to 80 procent łącznych obrotów. DRUTEX blisko cztery dekady temu założył Leszek Gierszewski i wciąż kieruje firmą, konsekwentnie ją rozwijając. Sprzedaż dynamicznie rośnie w Europie i poza nią, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii. Codziennie w halach o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów powstaje do siedmiu tysięcy okien. Produkowane są na miejscu od A do Z. Każde okno czy drzwi powstają na indywidualne zamówienie, dla konkretnego Klienta. Nic nie jest produkowane do magazynu, na zapas. Czas realizacji indywidualnego zamówienia na stolarkę PVC na terenie Europy wynosi do 7 dni, a aluminiową do 14. DRUTEX dysponuje własną flotą kilkuset nowoczesnych pojazdów.