Jak malować skosy?

Kiedyś niepożądane i trudne do zagospodarowania, dziś intrygują formą i wykończeniem – pokoje ze skosami znów stają się modne. Jednak mimo swojego niestandardowego układu wcale nie muszą oznaczać problemów z aranżacją. Na co warto zwrócić największą uwagę przy urządzaniu poddasza? Oprócz przemyślanego dopasowania elementów wyposażenia, ważne jest przede wszystkim odpowiednie dobranie kolorów w pomieszczeniu. Beckers przedstawia garść inspiracji na wykreowanie pięknego wystroju ze skośnymi ścianami, które zaczarują domowników swoim niepowtarzalnym urokiem.

fot. Beckers

Ze względu na swoje charakterystyczne ułożenie skosy we wnętrzach potrafią pięknie rozjaśnić pokój lub wręcz przeciwnie, sprawić wrażenie przytłoczenia. Efekt finalny w dużym stopniu zależy od zastosowanych tonacji, a także ilości wpadających do środka promieni słonecznych. Ze względu na swoje rozświetlające właściwości dobrym pomysłem do ich aranżacji jest wykorzystanie bieli lub barw off-white, jak np. odcień Water Lily z linii Beckers Designer Colour. Dzięki temu zabiegowi w prosty sposób połączymy różnorodność powierzchni w jedną, harmonijną całość, optycznie powiększając przestrzeń.

fot. Beckers

Skosy mogą z powodzeniem wydzielać w pomieszczeniach strefy, jak np. kącik sypialniany. Aby jeszcze bardziej wydobyć przytulność ulubionego zakątka, sięgnijmy po ciemniejsze lub złamane barwy, które będą sprzyjać relaksowi. W tej roli doskonale sprawdzą się subtelne szarości, jak odcień Neutral, który będzie idealną bazą do zbudowania stylowego i minimalistycznego wnętrza. Matowe wykończenie pozwoli uniknąć nierównomiernego rozproszenia światła na znajdujących się pod różnym kątem ścianach. W zależności od pory dnia, w miejscach stykania się skosów może powstawać półcień, dlatego warto zastanowić się nad umiejscowieniem w tych punktach dodatkowego oświetlenia. Pojedyncza żarówka w industrialnym stylu zawieszona nad łóżkiem uwypukli współczesność stylizacji. Miękki, dekoracyjny dywanik i dopasowana kolorystycznie pościel w chłodnych tonacjach będą zaś w nieoczywisty sposób akcentować artystyczny klimat wystroju.

fot. Beckers

Aranżując ściany ze skosami możemy też pójść o krok dalej, podkreślając ich urok przy pomocy niestandardowych rozwiązań. Wyeksponowanie naturalnej faktury drewnianych belek sufitowych to pomysłowy trik na wprowadzenie do pomieszczenia elementów kojarzących się z sielankowym stylem rustykalnym. Komfortową aurę sypialni spotęguje delikatna barwa Ballet z palety Beckers Designer Collection, która wdzięcznie skomponuje się z roślinnością i jasnymi meblami, kreując we wnętrzu prawdziwie marzycielski nastrój. By dodać aranżacji indywidualnego charakteru, można pokusić się o ażurowe, drewniane krzesło czy oryginalną grafikę na ścianie.

Więcej pomysłów na nieszablonowe stylizacje wnętrzarskie z Beckers można znaleźć na stronie:  HYPERLINK “https://beckers.pl/inspiracje” https://beckers.pl/inspiracje.

***

Marka Beckers powstała w 1865 roku w Szwecji, obecnie jest częścią Grupy Tikkurila. Farby Beckers dostępne są w Skandynawii, a także w krajach Europy Wschodniej, na polskim rynku marka obecna jest od 1993 roku.

Beckers oferuje wysokiej jakości farby lateksowe i antyalergiczne do ścian i sufitów, a także wyroby przeznaczone do dekoracji i ochrony drewna, metalu i fasad. Produkty Beckers charakteryzują wysokie parametry techniczne i użytkowe. Są one przeznaczone zarówno do prostych, jak i zaawansowanych prac malarskich. Flagową linią marki jest rodzina wodorozcieńczalnych farb Designer, dostępnych w gotowych kolorach oraz w wersji mieszalnikowej. Stworzone na bazie ekologicznych receptur farby Beckers łączą bezpieczeństwo stosowania i dbałość o środowisko z najwyższą jakością. Posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Więcej informacji na temat produktów znaleźć można pod adresem HYPERLINK “http://www.beckers.pl” www.beckers.pl.