JAK UNIKNĄĆ BŁĘDÓW KŁADĄC PŁYTKI PODŁOGOWE – WSKAZÓWKI EKSPERTA
CERAMIKI TUBĄDZIN

Płytki podłogowe to nie tylko tło i uzupełnienie do płytek ściennych czy element ostatecznego wykończenia mieszkania. Dobry wybór materiału, który kładziemy na posadzce gwarantuje piękną, trwałą podłogę na wiele lat.

IV część Vademecum Płytek Ceramicznych pozwala zrozumieć różnicę pomiędzy płytkami podłogowymi, a tymi, które kładziemy na ścianę. Jedną z kluczowych cech tych ostatnich jest cieszenie użytkowników pięknym designem, dostosowanym do potrzeb, charakteru przestrzeni i osobowości użytkownika. W przypadku płytek kładzionych na posadzki, design nie gra pierwszoplanowej roli, ponieważ płytki podłogowe muszą przede wszystkim współgrać z całym wnętrzem – kolorystycznie i rozmiarowo. W ich przypadku liczy się przede wszystkim trwałość, odporność na pękanie i zabrudzenia czy łatwość czyszczenia.

 

Kolekcja Industrio, marki Monolith

Krzysztof Kulig, product manager i ekspert Grupy Tubądzin, który przeprowadził szkolenia z ponad 5000 glazurników w Polsce i na świecie, zaprasza do lektury czwartej części cyklu o okładzinach ceramicznych, w której przyjrzymy się rodzajom podłogowych okładzin ceramicznych i ich funkcjonalności. Z artykułu można dowiedzieć się:

– czym jest gres, z którego wykonuje się płytki podłogowe i jakie parametry muszą one spełniać

– gdzie najczęściej stosuje się płytki podłogowe

– jak przygotować się do układania płytek na podłodze

– jakie narzędzia należy wykorzystać przy cięciu gresu

Zapraszamy do lektury IV części „Vademecum okładzin ceramicznych”: https://www.tubadzin.pl/vademecum-okladzin-ceramicznych


Grupa Tubądzin
należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120×240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.