Klienci Castoramy mogą już korzystać z nowego sklepu internetowego na komputerach i w aplikacji mobilnej

Większa dostępność produktów, wygoda w użytkowaniu, trafniejsze wyszukiwanie czy lepsza komunikacja z obsługą klienta, to tylko część korzyści dla klientów wynikających z uruchomienia nowej platformy zakupowej Castoramy. Co więcej aplikacja mobilna sklepu internetowego castorama.pl jest w 100% spójna z wersją desktopową, co jeszcze bardziej ułatwia klientom zakupy.

Dzięki stabilnemu środowisku, strona internetowa oraz aplikacja mobilna platformy zakupowej castorama.pl działają płynnie, a wyszukiwanie produktów stało się jeszcze prostsze i bardziej trafne. Aplikacja mobilna jest dokładnym odzwierciedleniem wersji desktopowej, co umożliwia klientom bezproblemowe i spójne korzystanie z obu platform.

– Jako część Grupy Kingfisher, Castorama Polska korzysta z bogatego doświadczenia i zasobów informatycznych oraz wiedzy technologicznej, które przez lata były zbierane i testowane na innych dużych rynkach Europy. Wprowadzenie nowej platformy to ważny krok w rozwoju firmy, zapewniający klientom wygodne i proste w obsłudze rozwiązanie – tłumaczy Beniamin Schön dyrektor ds. klienta i digitalu w Castorama Polska.

Wprowadzenie nowej platformy znacznie zwiększyło dostępność produktów w ofercie online do ponad 60 tysięcy artykułów. Dodatkowo, automatyczne przypisywanie najbliższego sklepu na podstawie kodu pocztowego klienta, umożliwia wygodne zamówienia w trybie „click and collect” lub „click and delivery”, dzięki temu klient może wybrać najdogodniejszą formę odbioru, oszczędzając na kosztach dostawy i skracając czas oczekiwania. W zeszłym roku Castorama z powodzeniem wprowadziła we wszystkich swoich sklepach Castomaty, skrytki automatyczne umożliwiające odbiór zamówienia złożonego telefonicznie lub w sklepie castorama.pl 24/7 i to już po 2 godzinach od zakupu.

Dzięki nowemu rozwiązaniu Castorama nie tylko wspiera wszystkie sklepy lokalnie ale przede wszystkim dosłownie jest coraz bliżej klientów. Oprócz wygody i oszczędności, działanie to jest zgodne z filozofią firmy z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Dążenie do minimalizowania śladu węglowego poprzez skracanie drogi klienta do sklepu czy drogi jaką musi przebyć zamówienie do domu klienta, jest ważnym aspektem strategii Castoramy.

Wraz z uruchomieniem nowej wersji platformy, wprowadzono szereg modyfikacji usprawniających komunikację z klientem. Nowa platforma to również nowe mechanizmy promocyjne, które pomagają zadbać o portfel klienta, generując realne oszczędności w portfelu, co przy obecnych codziennych wydatkach jest bardzo istotne.

– Nowa wersja platformy na desktop i mobile jest jeszcze bardziej przejrzysta, prosta i intuicyjna w obsłudze, co odwzorowuje naszą misję, aby na każdym etapie pomagać wszystkim klientom w dokonaniu efektywnych zakupów i polepszaniu ich warunków mieszkaniowych. – dodaje Beniamin Schön dyrektor ds. klienta i digitalu w Castorama Polska.

Castorama uruchomiła swoją nową platformę 21 maja br. Rozwiązanie jest stale monitorowane, a firma reaguje na wszelkie uwagi i potrzeby zgłaszane przez klientów, wprowadzając na bieżąco usprawnienia w jej funkcjonalnościach. Zapewnienie najlepszego doświadczenia zakupowego dla swoich klientów jest kluczowym celem Castoramy.

***

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii polepszania warunków mieszkaniowych w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 98 sklepach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia prawie 13 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej 1 928 sklepów w 8 krajach Europy – szczegóły na stronach castorama.pl oraz kingfisher.com. Więcej o działaniach firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju można przeczytać na stronie Zrównoważony rozwój (castorama.pl).