Nowa marka Archicom Collection w sercu Wrocławia. Przyszłość ma adres – Powstańców 7D

Ulica Powstańców Śląskich to jedna z najbardziej znanych, reprezentacyjnych arterii Wrocławia. Tuż przy niej Archicom zrealizuje swoją nową, wyjątkową inwestycję, która stanie się znakiem rozpoznawczym tej miejskiej pierzei. Projekt Powstańców 7D będzie wrocławskim debiutem nowej marki premium Archicom Collection powołanej do życia przez dewelopera wywodzącego się ze stolicy Dolnego Śląska.

Projekt Powstańców 7D to druga inwestycja w portfolio Archicom Collection po zaprezentowanych w maju Apartamentach M7 w Warszawie, pierwszym budynku apartamentowym w Polsce posiadającym własną kolekcję sztuki. Gwiazdą kolekcji Apartamentów M7 jest legendarny fotograf Helmut Newton. Kolekcja przygotowana dla wrocławskiej inwestycji pozostaje na razie tajemnicą, ale inwestor zapewnia, że nie zabraknie tam nazwiska artysty ze światowej półki.

W inwestycji Powstańców 7D powstanie apartamentowiec, którego efektowna dominanta sięgnie 17. piętra. Każdy, kto poszukuje wyjątkowych, wartościowych nieruchomości, znajdzie tutaj szeroką ofertę. Najbardziej wyjątkowymi mieszkaniami będą dwupoziomowe apartamenty sięgające aż 185 mkw. powierzchni. Ich położenie na najwyższych kondygnacjach, a także wysokie przeszklenia zagwarantują zapierający dech w piersiach widok na dolnośląską stolicę. Do dyspozycji lokatorów będą też tarasy, które w letnich miesiącach staną się naturalnym przedłużeniem strefy relaksu lub prywatnym zieleńcem.

Nasza nowa nietuzinkowa inwestycja będzie czerpać z wartości ikonicznej lokalizacji. Ta dzielnica ma swoją magię, wyjątkową energię, nie przypadkiem była wybierana przez najbogatszych mieszkańców Wrocławia od połowy XIX wieku. Tu przed wojną zachwycały wspaniałe kamienice z eleganckimi elewacjami i ogrodami. To okolica, która zobowiązuje do stworzenia inwestycji dla osób ceniących najwyższą jakość i dyskretną elegancję. Powstańców 7D zaoferuje więc niepowtarzalny klimat historycznego Przedmieścia Południowego, a zarazem dostęp do wszystkich udogodnień wynikających z życia w centrum miasta: instytucji kultury, modnych restauracji i sklepów. Tym samym projekt, który trafił do sprzedaży, spełni oczekiwania klientów poszukujących dla siebie lub swoich dzieci wyjątkowych nieruchomości w najlepszych lokalizacjach – podkreśla Dawid Wrona, Chief Operating Officer w Archicom.

Projekt krakowskiego studio SAO Architecture zwieńcza elewacje wyszukanymi materiałami np. szkliwioną płytką klinkierową zestawioną z panelami lśniącymi odcieniami miedzi. Elegancji budynkowi dodadzą także modernistyczne łuki, a przyziemie zaprojektowane zostało z dominującym wykorzystaniem przeszkleń. Rozwiązanie to wprowadzi formę cokołu oraz nada lekkości zaprojektowanej bryle i stworzy budynek, obok którego trudno będzie przejść obojętnie. Główne wejście do budynku przywita eleganckim lobby z efektowną recepcją wykonaną z rzadkiego kamienia pochodzącego z Dolnego Śląska, serpentynitu. To subtelne nawiązanie do wnętrz reprezentacyjnych kamienic, które w tej części miasta budowano w XIX wieku dla najzamożniejszych wrocławian. Za projekt wnętrz części wspólnych, od samego progu zachwycający designem i efektownym look&feel, odpowiada zespół wrocławskiej pracowni CUDO.

Archicom Collection chce na nowo zdefiniować pojęcie nieruchomości premium w Polsce i regionie. Każdy detal naszych inwestycji jest doskonale przemyślany, wykonany przez najwyższej klasy rzemieślników, z najlepszych materiałów. Tego oczekują nasi klienci. Jednak my mamy ambicję ich zaskakiwać, dając im coś, co wykracza poza ich oczekiwania. Mam na myśli sztukę. Wraz z naszą pierwszą warszawską inwestycją wprowadziliśmy na rynek niespotykane wcześniej rozwiązanie, prywatną kolekcję sztuki będącą częścią inwestycji. Podobnie będzie we Wrocławiu – dodaje Dawid Wrona.

Powstańców 7D to adres, który stanowi wartość samą w sobie – to ścisłe centrum europejskiej aglomeracji zwiększającej z każdym rokiem swój potencjał inwestycyjny. Dolnośląska stolica stwarza przyjazne warunki dla biznesu i regularnie przyciąga światowych potentatów z wielu branż. Pobliski międzynarodowy port lotniczy umożliwia szybką podróż w najdalsze zakątki Europy lub do takich krajów jak: Maroko, Kenia, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Egipt. Projekt Powstańców 7D, realizowany przez ogólnopolskiego dewelopera, powstanie w sercu tej dynamicznie rozwijającej się metropolii, przy ikonicznej trasie prowadzącej wprost w kierunku wrocławskiego Rynku.

O nas

Archicom to ogólnopolski deweloper, który od niemal 40 lat realizuje marzenia Polaków o idealnym mieszkaniu. Korzenie firmy wywodzą się z wrocławskiego studia projektowego, w którym od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca. Po połączeniu kompetencji i projektów mieszkaniowych z Echo Investment, od sierpnia 2023 roku Archicom jest obecny w pięciu polskich miastach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Krakowie. Działalność firmy opiera się na tworzeniu przyjaznych miejsc, w których można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać i korzystać z rozrywek. Archicom jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od maja 2024 Archicom wprowadził nowy logotyp, odświeżony lecz nawiązujący do historii firmy.