Nowość od Schedpol: Sharper, brodzik w industrialnym stylu

Styl industrialny, inaczej zwany loftowym, wciąż utrzymuje mocną pozycję w czołówce trendów wnętrzarskich. Oszczędny i dość łatwy w aranżacji, często bywa wykorzystywany w nowoczesnych łazienkach. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pozwolą osiągnąć industrialny klimat nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni. Jednym z nich jest kolejna propozycja firmy Schedpol – brodzik z linii Sharper, który doskonale sprawdzi się w łazience o poprzemysłowym charakterze.

SUROWY MINIMALIZM

Istotą stylu industrialnego jest jego minimalizm. Warto więc sięgać po po proste, geometryczne formy, które często spotyka się w budownictwie przemysłowym. W ofercie brodzików Sharper znajdziemy aż cztery warianty wyboru dostępnych kształtów: kwadratowy, prostokątny, półokrągły i pięciokątny. Tak szeroki wybór brył umożliwia łatwe dopasowanie brodzika do każdej łazienki. Inspirując się stylem loftowym, unikajmy nagromadzenia zbyt wielu kolorów. Najlepiej ograniczyć się do bieli, czerni, różnych odcieni szarości czy beżu. Brodzik Sharper występuje w odcieniach białym, czarnym i cementowym. Doskonale wpasuje się więc w industrialną stylistykę, a wykończenie imitujące kamień, dostępne w kolorach czarnym i cementowym, pięknie uwydatni przemysłową surowość łazienki. 

PODWYŻSZONA TRWAŁOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ

Industrializm we wnętrzach to nie tylko design. Rozwiązania przemysłowe charakteryzują się przede wszystkim wyjątkową funkcjonalnością i trwałością. Stabilna bryła brodzika Sharper została wykonana z wysokiej jakości akrylu sanitarnego, co czyni ją bardzo wytrzymałą. Gładka powierzchnia brodzika ułatwi utrzymanie go w czystości, a ewentualne zabrudzenia łatwo usuniemy przy użyciu ściereczki i wody z mydłem. Dodatkową ochronę przed zanieczyszczeniem zapewnia powłoka Antibac®, która uniemożliwia namnażanie bakterii, i dzięki temu znacznie podnosi higienę strefy prysznicowej.

ESTETYCZNY MONTAŻ

Istotnym atutem brodzików Sharper jest ich niska wysokość, wynosząca zaledwie 4,5 cm. Tak niski profil pozwala na łatwe zamontowanie brodzika na dwa sposoby. Pierwszy z nich to ustawienie bezpośrednio na podłodze i przymocowanie za pomocą kleju. Drugi sposób to całkowite zlicowanie brodzika z podłogą, co jest niezwykle modnym rozwiązaniem. Ten sposób montażu ułatwi dostęp do prysznica, a ponadto stylowo wpisze się w loftowy minimalizm pomieszczenia. Dzięki przemyślanej konstrukcji, nie musimy obawiać się przelania wody na posadzkę. Odpowiednio zachowane spady konstrukcyjne zapewnią jej swobodny odpływ do syfonu, który został estetycznie ukryty pod płaszczyzną brodzika w taki sposób, by nie ograniczać jego powierzchni użytkowej. W dodatku, uniwersalne rozmiary brodzików Sharper umożliwiają zastosowanie dowolnej kabiny prysznicowej, o odpowiednich wymiarach. Możemy zatem stworzyć łazienkę w pełni odpowiadającą naszym potrzebom, a jednocześnie utrzymaną w stylowym industrialnym klimacie. 

Więcej na: schedpol.pl