NOWOŚĆ! TECE x Konstantin Grcic – design użytkowy w zasięgu ręki

Satynowe wykończenie, matowa powierzchnia i nowe wrażenia związane z użytkowaniem łazienki. Oto przyciski TECEvelvet – efekt współpracy marki TECE ze światowej sławy projektantem przedmiotów codziennego użytku. Nadchodzi nowa era dla aranżacji przestrzeni sanitarnych, w której liczy się już nie tylko design i funkcjonalności, ale także niespotykane dotąd doświadczenia dla zmysłów.

Duet dla łazienki

Jego nazwisko znajduje się w czołówce najbardziej znanych osobistości świata designu. Konstantin Grcic to niemiecki plastyk i projektant, uznawany za jednego z najodważniejszych współczesnych twórców sztuki użytkowej. Rozwiązania jego autorstwa są nagradzane na całym świecie. Niektóre z nich, powszechnie rozpoznawane, zyskały miano wręcz ikonicznych dla nowoczesnego wystroju wnętrz. Przykładem jest m.in. ażurowe krzesło na betonowej podstawie czy przenośna lampa. Teraz przyszedł czas na łazienki. Projektując TECEvelvet, Konstantin Grcic skupił się na zmysłowym odbiorze, czym zrewolucjonizował podejście do aranżacji pomieszczeń sanitarnych, i rzucił nowe spojrzenie na detale, jakimi są przyciski spłukujące.

Dotyk magii

TECEvelvet to połączenie unikalnego nowoczesnego designu z charakterystyczną dla produktów TECE funkcjonalnością, innowacyjną technologią oraz najwyższą jakością. Jednak ich prawdziwy sekret tkwi w materiale. FENIX NTM® nadał przyciskom spłukującym TECEvelvet delikatność, ciepło, przyjemność dotyku i matowe wykończenie. Nieregularna, lekko porowata struktura rozprasza promienie świetlne. Zastosowanie tego specjalnego materiału sprawiło, że przyciski są wyjątkowo odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak woda, wilgoć czy odciski palców. TECEvelvet charakteryzują się także wytrzymałością, higieną i łatwością w utrzymaniu w czystości.

Inspirowane kolorami świata

Geometryczne wzornictwo i matowa powierzchnia przycisków TECEvelvet to przepis na nowoczesny wygląd każdej łazienki. Produkty tej linii dostępne są w palecie sześciu odcieni inspirowanych barwami świata, oferujących szerokie możliwości aranżacji przestrzeni sanitarnej. Wśród nich znajdziemy złamaną biel skał wyspy na Morzu Egejskim, beż – piaszczysty, a zarazem subtelny – niczym bezmiar pustynnych terenów Ameryki, a także greige, antracyt czy szary kamień. Z kolei głęboka, aksamitna, pozbawiona refleksów czerń to ukłon dla odważnych wizji twórczych.

Harmonia dla zmysłów

Przyciski TECEvelvet mogą być montowane tradycyjnie, tj. natynkowo. W tym przypadku widoczna grubość płytki wynosi zaledwie 5 mm. Inną opcją jest montaż zlicowany – za pomocą dedykowanej ramki. W tej sytuacji TECEvelvet tworzy jednolitą płaszczyznę z powierzchnią, a geometryczny charakter nadają kontury klawiszy. Na tle okładziny ściennej wykonanej z materiału FENIX NTM®, przyciski intrygują minimalistyczną estetyką i spójnością wzorniczą.

Kształtowanie nowoczesnych trendów technologicznych oraz wprowadzanie do łazienek współczesnego designu to idea, która przyświeca współpracy firmy TECE ze współczesnymi mentorami sztuki użytkowej. Dzięki niej praktycznie każdy może mieć w swojej łazience detale jednocześnie funkcjonalne i designerskie, kształtujące użytkowość oraz unikatowy charakter domowej strefy sanitarnej.

Cena netto – 948,30 zł