Przytulna strefa prysznicowa? Postaw na czerń

Czarny kolor zastosowany we wnętrzach skrywa ogromny potencjał. Odcień ten zmienia się i zaskakuje w zależności od aranżacji. Choć wydaje się być ponury i przytłaczający, potrafi dać niespotykane wrażenie ciepła i przytulności. Czerń w łazience wprowadzi intymny klimat, a zwykłą strefę prysznicową, przemieni w otulające miejsce relaksu. I choć wciąż stanowi wybór niekonwencjonalny, to warto po nią sięgnąć.

Czarna armatura

Odpowiednio dobrana armatura jest ozdobą strefy prysznicowej. We współczesnych łazienkach, gdzie najczęściej stosuje się już w pełni przezierne kabiny prysznicowe, to armatura właśnie jest tym elementem, który pierwszy rzuca się w oczy po wejściu do łazienki. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na wybór właściwego sprzętu, tym bardziej, że jest to zakup na lata. Dlatego też lepiej skłaniać się ku modelom o prostej i ponadczasowej formie, które przez długi czas nie stracą na aktualności. Obecny na rynku asortyment oferuje klasyczne zestawy prysznicowe montowane do ściany lub zestawy podtynkowe, których instalacja wymaga już nieco więcej pracy i ingerencji w ścianę. Natrysk podtynkowy to najmodniejsze rozwiązanie do nowoczesnych, minimalistycznych łazienek, gdzie w czarnym wydaniu z dużą deszczownicą będzie się prezentował niezwykle elegancko. 

Czarny odpływ liniowy

Myśląc o armaturze, nie można zapomnieć o odpowiednim wyborze odpływu. Żelazną zasadą spójnej aranżacji łazienki jest to, by armatura prysznicowa i maskowanie odprowadzenia wody w brodziku czy podłodze były w tym samym kolorze. Do czarnego zestawu prysznicowego wybierzmy więc czarny odpływ liniowy. Model Base Low Black polskiej marki Schedpol jest jednym z najniższych na rynku i dzięki temu idealnie nadaje się do zastosowania także w łazienkach, gdzie z różnych przyczyn głębokość montażowa w podłodze jest niewielka. Stopy aluminium użyte do wytworzenia odpływu są lekkie i wytrzymałe, a dzięki procesowi anodowania (pokrycia warstwą tlenku) wykazują odporność na korozję i działanie substancji chemicznych. Wygodnym rozwiązaniem jest syfon z funkcją samooczyszczenia, który zapewnia wirowy przepływ wody na poziomie 42 litrów na minutę. Przy takiej przepustowości, ryzyko rozlania wody na łazienkę praktycznie nie występuje.

Photo of stylish dark bathroom interior with big shower

Czarna kabina prysznicowa

Trend na kabiny prysznicowe z elementami czerni wywodzi się bezpośrednio ze stylu loftowego. Typowym elementem modnych, poprzemysłowych przestrzeni są wielkie okna z czarnymi ozdobnymi listwami, tzw. szprosami. To właśnie im najmodniejsze teraz kabiny zawdzięczają charakterystyczne kratowanie. Tego typu drzwi prysznicowe warto wyeksponować na tle cegły lub surowego drewna, co dodatkowo podkreśli ich postindustrialny charakter. By osiągnąć efekt spójnej i minimalistycznej aranżacji, dobrym wyborem będą szare płytki imitujące beton lub nawet czarne o ciekawym kształcie albo fakturze.

Czarny brodzik

Stawiając na brodzik w czarnym wydaniu, warto wybrać taki o niskim profilu – im niższa bryła brodzika, tym lżejszy optycznie będzie się on wydawał. Dobrym wyborem może być brodzik kompozytowy, który poza tym, że jest lekki i łatwy w montażu, jest też niezwykle trwały i odporny na trudne łazienkowe warunki. Model Protos marki Schedpol ma zaledwie 3,5cm wysokości, co sprawia, że doskonale nadaje się również do wpuszczenia w podłogę. Bezprogowy sposób montażu to estetyczne rozwiązanie, które warto rozważyć w każdej nowoczesnej strefie prysznicowej. Jeśli jednak warunki montażowe nie pozwalają na instalację brodzika niskoprofilowego, wygodną alternatywą będzie nieco wyższy, ale wciąż utrzymany w minimalistycznej estetyce, czarny model NonLimits. Jego konstrukcja sprytnie ukryje syfon i rury odprowadzające wodę, dzięki czemu unikniemy konieczności kucia posadzki w łazience. Istotnym aspektem przy wyborze brodzika powinna też być jego powierzchnia. Zwróćmy uwagę na to, czy gwarantuje ona wysoki stopień antypoślizgowości – chodzi przecież o nasze bezpieczeństwo. Ciekawym i bezpiecznym wyborem może być brodzik o nieregularnej strukturze imitującej naturalny kamień. Poza czernią, w tym sezonie łazienkami zawładnie natura. Zakup modelu o takim wykończeniu będzie więc jak najbardziej na czasie. 

Więcej informacji o produktach znajdziesz na stronie: www.schedpol.pl